Abdullah Gül

Yansiklopedi sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Abdullah Gül
Abdullah Gül
Lakabı Gül'üm benim
Görev Tarihi 2002-2012
Selefi Ahmet Necdet Sezer
Halefi Recep Tayyip Erdoğan

tuttuğu takım = Gayserispor

Doğum Tarihi bilinmiyor
Doğum Yeri Gayseri
Gerçek Mesleği Operatör
Katıldığı Partiler Analitik Kaos Partisi (AKP)
Hobileri Diplomatik temaslarda bulunmak, su balesi
Tuttuğu Takım {{{tuttuğu takım}}}
Burcu Burcu yok
En Zayıf Yönü Eşinin türbanı
Olumsuz Özellikleri Eşinin türbanı
En Büyük Korkusu Eşinin türbansız kalması
Vazgeçilmezi Eşinin türbanı
Favori Sözü Türbansız çıkmam abi
Favori Kahramanı RTE


Gül'ün halife seçilmesinden sonra Tempo Dergisi'nin gelecek sayı için hazırladığı kapak resmi. (Sağdaki RTE)

Abdullah Gül benim cumhurbaşkanım olamaz.

~ Oscar Wilde

Gül'ü sevmeyen dikenle uğraşmaz.

~ Kafası karışan adam

Ol cihana geldi bir defa, şanını yaydı Türkiye'nin dört bi yana!

~ Amerikan Haber Dergisi.

Al atını, dikeyim gülünü

~ Basan Sami Solak

Abdullah Gül, AKPgiller familyasından, bakanlar sınıfını oluşturan Türkiye Cumhuriyetinin vezir-i azamı Tayyip abisi'nin gülü ve bir bakan türüdür. Kendisi önce başbakan daha sonra başbakanlığı beğenmeyip yerini RTE hazretlerine bırakıp Türk-asker-bürokrat-elit Respublikası'nın ilk yerli, Türk ve halkçı cumhurbaşkanı olmuştur. Elit-asker-bürokrat respublikanın çöktüğünü gören darbeci-demokrat İlhan Selçuk ayyy bunun eşi türban takıyor. Tehlikeyi gördüm diyerek Abdullah Gül hazretlerinin cumhurbaşkanlığını engelleme ve kendini ilelebet millişefler sınıfına tayin etme çabasına giriştiyse ve kendine bağlı bizkaçkişiyiz kuvvetleriyle meclis ve ol umum önünde barikat kurduysa da ördüğü çorap başına takke ellerine kelepçe olmuş ve Abdullah Gül ilk halkçı cumhurbaşkanı olarak tarihe geçmiştir


Lemano.jpg
Abdullah Gül cumhuriyet aşkıyla (!) yanıp tutuşmaktadır.

Çocukluğu

Necmettin Erbakan'ın 2. oğlu olan Abdullah Gül daha küçükken ne kadar satıcı bir tip olduğunu mahalle maçlarında göstermiştir. Gazoz ve soda kapaklarını ödünç vermeyerek bencilliğini kanıtlamıştır. Babasının geleceği saate uygun olara eve kaçmasıyla ünlenmiştir. Gazoz satamayınca "Bunda pek kafa yok en iyisi okutalım da bari memur olsun" denilerek okula yollanmıştır.

Gençliği

Gençliği hakkında bildiğimiz MTTB(Meksikalı Talebeleri Tanıştırma Birliğı) isimli bir derneğe üye olduğudur. Zaman zaman Atalet Partisi mitinglerinde boy gösterdiği sanılıyor.

Milletvekilliği

Revani Parti'sinde siyasete fırlatılan Abdullah Gül karanlık tarafa geçmiştir.2000'li yıllarda önceki ustası Necmettin Erbakan'ın yerine başka bir usta aramış ve RTE'yi bulmuştur. ustası 2002 yalan söyleme yarışmasını kaybemiş ancak Abdullah Gül ustasını bir şekilde yanına getirmiştir. vezirlikte bulunan Abdullah Gül'ün sadakati onun daha sonra halife olmasını sağlamıştır.

Halifeliği

Halifeliğe henüz getirildiğinden bu konuda yeterince bilgiye ulaşılamamıştır ancak kendisinin ipli kukla tadında bir şey olacağı söyleniyor.