Albert Einstein

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Albert Einstein
Albert Einstein
Gerçek İsmi Al bırrrt - Aynş Taym
Lakabı Dil uzmanı
Doğum Tarihi 'Hala Araştırılıyor'
Doğum Yeri 'Alamanya'
Mesleği İnsanın deli olup olmadığını dilinden anlamak
Hobileri Koşup zıplayıp atomları parçalamak
Tuttuğu Takım Atom FC
Burcu Atomus
En Zayıf Yönü Atoma olan zaafı
Olumsuz Özellikleri Atomu habire parçalaması ve tekrara toparlayamaması
En Büyük Korkusu Hitler ve İtler
Vazgeçilmezi Atomlar ve Tomlar
Favori Sözü Biz şuradakine Faşist, şuna da atom bombacısı diyoruz.
Favori Kahramanı Ton ton, Dardanel aTom
'


Albert dilini dışarı çıkararak rüzgarın hızını hesaplayabileceğini iddia etmiştir.

Çocukluğu[değiştir]

Albert Almanya'da dünyaya geldi. 9 yaşına kadar hiç akıl varlığına rastlanmamıştır, O yaştan sonra boş geçen 9 seneye inat çılgın icatlar yapmaya başlamıştır. Babası bir elektirik fabrikası sahibiydi ve Albert'in çılgın icatlarını bu fabrikada denemeye kalkınca fabrika batmıştır. Babası da Albert'in çılgın icatlarına dayanamayıp, "Bari ben battım,ülkeyi batırmadan başka ülkeye kaçalım" diyerek İtalya'ya taşındılar.

Bilim Hayatı[değiştir]

İcatları için gerekli olan matematik'ten çakmayan Albert durumu kurtarmak için Sırp asıllı Mileva Maric adlı bir fizik öğrencisi ile evlendi. Matematiği Mileva'dan öğrenen Albert bekarlık sultanlıktır diyerek boşandı. 1921 de teorisiyle dünya yı sarsmış, yetmedi bir de Nobel fizik ödülü almıştır.

Ülkeler ile ilişkileri[değiştir]

1933'te Adolf Hitler Albert'in adını duyar ve Albert ile konuşur;
Hitler: Bize hiç bombası bitmeyen bir uçak yap.
Albert: ben uçaktan anlamam ama isterseniz size evrenin sonsuzluğunu ispat edebilirim.

Hitler de buna çok kızmış olacak ki Albert'i Yahudi diye Alman vatandaşlığından çıkarmıştır. Albert te buna çok kızmış ve amerikan vatandaşı olmuştur. Hitler de buna karşılık Albert'in bilim adamı arkadaşlarına: Albert'i nasıl yolladım gördünüzmü, ya bana bombası bitmeyen uçak yaparsınız, ya da sizi Berlin Büyükşehir Belediyesi'nde işe koyarım dedi.

Albert te Türkiye Cumhurbaşbakanı İsmet İnönü'ye: Arkadaşlarımla ben Türkiye'ye gelebilirmiyiz diyince İnönü, Albert'in her işi batıran bir huyu olduğunu duymuş ve nazikçe red etmiştir. Albert'in bu özelliğini duyan İsrailli bir muhalefet partisi demiş ki: Çağıralım Albert'i başbakan yapalım. 2 günde ülkeyi batırır bizde fırsattan yararlanır iktidar oluruz. Ama Albert ben ufak işlerle uğraşmam diyip kabul etmemiştir

Bouncywikilogo.gif
Mizahi anlayışın yoksa Zıpırpedi'deki Jimbo Hoca'nın müridlerinin Albert Einstein ile ilgili yazdıkları birşeyler var anasını satayım!

Söylentiler[değiştir]

Onu çılgın bir bilim adamı olarak tanıyor dünya. bir deliler hastanesinde de kaydı bulunan albert.. hastaneye karşı şöyle bir şey söylemiştir: benim zekamı kıskananların komplosu... evet kaydım var hastane de ama ziyeretçi defterinde var. çok yakın bir arkadaşımı ziyarete gitmiştim... çok yakın arkadaşından olsa gerek kimse inanmadı albertin dediğine; çünkü Albert ertesi gün o arkadaşının neyse boşverin saçma bir hikaye zaten...