Andorra

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Andorra Kan Cumhuriyeti
Bayrak Arma
(Bayrak) (Arma)
Sloganı: Alın verin ekonominin KANINI için
Konumu
Resmi Dili Andorraca
Dini Ne dini kan emen ülke elbette Ateist olur
Hükümet Şekli Kan Cumhuriyeti
Başvampir Drakula
Taşvampir Kırobela (kro bir vampir)
Başkent Andor la Bela
Başlıca Şehirler Kankara Kanstanbul Kanzmir( Saydın mı lan? Cevap:Saydım ama şehirlerde kaç vampir yaşadığını hesaplayamadım. )
Yüzölçümü Microscobic
Nüfus (2023 itibariyle) 31
Ulusal Marşı Hepinizin ganını nemer, vampir yaparız nuleyyyyynnnn! ( Bu marşı 999999 yılında Yaban yazmıştır. )
Ulusal Kahramanı Drakula ve başyardımcısı Kırobela
Uluslararası Kahramanı Drakula
Tarihsel Gelişimi Doğdu büyüdü küçüldü.
Para Birimi Kan
Demografik Yapı%100 vampir
İthal Ürünleri Bütün ülkenin kanı
İhraç Ürünleri Tavşan kanı çay ( Hem de 0 rh + )


Kandorra da ne ki? İspanya ve Fransa arasına sıkışmış bir KAN EMİCİ cumhuriyet. İspanya ile Fıransa'nın kanını emerek büyüyordu ama ülke Euro'ya geçince İspanya ve Fransa onun kanını emip küçülttü. Drakula'nın götünden kan çıkması sonucu başyardımcısı Andorralı pehlivan Kırobela, İspanya ve Fransa'nın anasını sikmiş ve ülkeyi büyütmüş, ama tekrar ülke küçülmüştür.Ülkenin bütün vampirleri şehri büyütmek için çalışmaktadırlar. (7/28 çalışmaktadırlar nedeni ise bu ülkede 28'e kadar saat var.)

Andorra, sokakta sevişen herkesin T54 kategorisinde yer almasını sağlamayı taahhüt etti.

20 kmx20 km çapında olduğu halde yılda 14 milyon turist ağırlayan, vergi diye bişeyin olmadığı, geçmişte maç başına 7.5 gol yerken şu anda bunu 2.5 gole indiren bi futbol takımları olan ve topcularının ilerde "türk milli takımından deplasmanda ilk yarıda gol yemedik" diye torunlarına anlatacakları ülke.

Bouncywikilogo.gif
Beğenemedin mi? Mizahi anlayışın yoksa Vikipedi'deki sözde bilmişlerin Andorra ile ilgili yazdıkları birşeyler var bre zındık!


Çevreye verdiğimiz rahatsızlıklardan dolayı özür dileriz - Yansiklopedi Belediyesi BU MADDE ÜZERİNDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR!
Bu madde yeni keşfedilmiştir ve içeriğinin geliştirilmesi amacıyla Yansiklopedi uzmanları tarafından aralıksız 24 saat çalışmalara devam edilmektedir.
Uzmanlarımız maddeyi ekşitmeden en kısa zamanda tamamlayarak standartlara uygun hale getirmek için geceli gündüzlü çalışmaktadırlar.