Ansiklopedika

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Adsız2.png

Yapılacak çok şey var ama nereden başlamalı? Ansiklopedika bir çöp kovası olabilir, ancak oraya yerleştirilen şeyler - şaşırtıcı bir şekilde - her zaman rastgele değildir.

~ Memedalibey

Ansiklopedika, Türkçe Vikipedi kullanıcılarının korku ile izledikleri bir internet ansiklopedisidir. Vikipedi gibi sayfa sayısını artırmak için Portekiz'in bucaklarını taslak halde robot ile açmayı düşünmeyen oluşumun Amerikalılara yaranma derdi de yoktur. Amerikalılar kızar diye düşünmeden, Amerikalıların El-Kaide maddesiyle orantılı, PKK'ya hakettiği terörist örgüt sıfatını uygun görebilmektedir. Bazı Vikipedi yöneticilerinin vandallamaya geldiği, kristalleşmiş pipiyi yedikten sonra da kıçlarına dahi bakmaya cesaret bulamadan inlerine döndükleri bir oluşumdur.

2007 yılında açılan Ansiklopedika.org'daki madde sayısı: 18.11.2009 tarihi itibarı ile 10.567'dir. Bunlardan bazıları Vikipedi'den ve Yansiklopedi'den, doğrudan aktarılarak yazılmış olup, Mallarının çalındığını gören çılgın Vikipedist ve Yansiklopedistler kudurmuşlardır. Özellikle özgürlük yanlısı olduğunu iddia edip, belli kesim adına çalışıyormuş izlenimi yaratan Vikipedistler, üst makamlardan eylem emri almışlardır. GNU lisansının verdiği yetki doğrultusunda, masonik yeraltı örgütleriyle irtibata geçip Ansiklopedika'yı çökertmeye çalışmışlardır. (Nah çökertirler!)

Çökmesine gerek kalmadan, 2013 yılı itibariyle kendisi kapanmıştır.

Dış bağlantılar[düzenle]