Atom Bombası

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla


İki tanesi yeterli değildi

~ ABD yorumuyla Japonya

War, war never changes

~ Fallout amca


Atom Bombası'nın icadı insanların dünya üzerinde henüz var olamadığı, dinozorların ortalıkta fink attıkları döneme dayanmaktadır. Tanrı insan modelini tamamlamıştır fakat dünya üzerine salmadan önce insanlar için uygun yaşam ortamı sağlamak adına eskiden kutlamalarda ve kokain partilerinde kullandığı uranyum çekirdeğini yeryüzünde füzyonlayarak dünya üzerindeki ilk Atom Bombasını kullanmış ve insanlar için örnek bir davranışta bulunmuş oldu. Kimilerine göre insanların yaşadığı doğayı yok edici yapısı tanrıyı kendilerine örnek almalarından kaynaklanıyor, bu konu bilimadamlarını ilgilendirdiği için bizi alakadar etmemektedir. Tanrının kullanımından sonra atom bombası ve üretim şemeası cennetin 44.deposuna kaldırılarak yanlış ellere geçmesi engellendi.

Ibn-i Sina'nın Atom Bombası üzerine çalışırken çektiği pesimist çileyi gösteren bir minyatür

Çok yıllar ve peygamberler sonrasında doğan İbn-i Sina, yaptığı araştırmalarda Atom Bombası'nın temel formüllerini ve işleyiş yapısını kavramış fakat projesini tamamlamaya ömrü elvermemiştir. Ardından yetişen kişiler ise bilim yerine ilimi tercih edince proje tozlu raflara kaldırıldı. Yıllar sonra İbn-i Sina'nın planları 8.Haçlı seferine katılan bir paralı asker tarafından elegeçirilip tekrardan bilim dünyasının huzuruna sunulmuştur. İlerleyen dönemlerde Albert Einstein ve kankaları tarafından, tanrının da bir lütfu ile tekrar keşfedilerek insanların kullanımına sunulmuştur. Atom Bombası başlarda tıkanmış klozetleri açmak ve örümcek öldürmek gibi basit işlerle boy gösterdi hatta kısa bir süreliğine mantar yetiştirme bile kullandı.

Kullanımı Tarihi ve Karşıt Görüşler[değiştir]

Keşfi üzerinden çok zaman geçmeden bazı geri kafalı, ilkel ve yobaz yaşam formları; Atom Bombası'nın canlarını sıktığını, tehlikeli olduğunu, insanlığın sonunu getireceğini, çayın tadını bozduğunu ve bundan dolayı kullanlmasının bırakılmasını dikte ederek kafa ütülemeye başladı. şeyy.. tabi kullanım sırasında açığa çıkan ışığa bakmanın çıplak gözle güneşe bakmaktan daha sağlıksız olduğu ve bereberinde açığa çıkan sıcaklığın nemlendirici kullanmayan kuru ciltli insanlarda rahatsızlığa neden olduğu, açığa çıkan sonik şok dalgasının ağaç yaprakları, camlar ve insan eklemlerini parçaladığını, oluşan şiddetli rüzgarlrın gözde kuruluğa neden olduğunu ve bazen matrix'de bozukluklara neden olup insan genlerine kalıcı hasara neden olduğunu hepimiz biliyoruz... ama bu faydalarını görmezden gelmemiz gerektiği anlamına gelmiyor!

Atom Bombası sayesinde animeler var, onlar olmasaydı weeaboolar nasıl var olacaktı? veya Japonlar işledikleri savaş suçlarını nasıl tarihte gizleyecekti?

1945'den sonra seri üretime giren Atom Bombaları inanılmaz büyük bir sidik yarışına neden oldu. Herkes ülkesine atom bombası alınca ABD kime demokrasi getiremesi gerektiğine karar kılamadı ve şaşırıp kendine atom bombası attı. Bunu gören Rusya geri kalmayıp o da ABD'ye atom bombası atınca geri kalan herkes bir olup ABD'ye atom bombası attı. Bu olay tarihe Sıcak Savaş olarak geçmiş, tüm dünya uzunca bir süre ısınma giderinden kurtulmuştur. Tabi kürsel ısınmaya neden olduğu için Pastafaryanlar büyük ölçüde rahatsız olmuş ve tepki olarak berlin duvarını yıkmışlardır. Duvarın yıkılmasının neden olduğu sismik sarsıntı Sovyetler Birliği'ni yıkarak parçalara ayırmıştır. Fakat medya suçu duvarı yıkan pastafaryanalra değilde atom bombasına atınca, atom bombası dünya genelinde yasaklanmıştır.

Kullanımının yasaklanması ardından illegal olan her işe burun sokmalarıyla bilinen Azâdiler kendi çabalarıyla atom bombası üretmeye çalıştı ama beceremeyince Semih Cumhuriyeti'nden kullanım dışı kalmış atom bombaları satın alıp foşik ülkelere gözdağı vermeye çalışırken kendini havaya uçurdu. Bilinen son atom bombası kullanımı Azâdiler tarafından gerçekleştirilmiştir.

Etkileri[değiştir]

Atom serbest bırakıldığında bulunduğu kabın şeklini almaya çalışır fakat açık alanda kullanıldığında kendine en uygun kap olan atmosfer içerisinde eşit dağılmaya çalışacağından hızla etrafa yayılarak sonik bir dalga oluşturur ve akabininde alfa, beta, gama ve zuma gibi ışınlar yayar. İşte bunlar pek iyi değil.

Bünyeye Etkileri[değiştir]

Sağda: Atomun ilahi gücünü absorbe etmiş bir evliya, Solda: Atomun merhametinden mahrum kalmış bir Post-apokaliptik punkçı

Etki gören canlılar atomun yüce ve ilahi nuru karşısında varlıklarını koruyamayıp yok olur fakat imanı kuvvetli kişiler bu kudreti absorbe edip evliya mertebesine yükselerek Super Mutant gibi yüce bir varlık olur. Evliya olan insanların ömürleri uzar ve Arnold Scwarzenegger gibi bir vücuda sahip olur. (Arnold Scwarzenegger uzun süredir yaşamasına rağmen bir evliya değildir). Tabi herkes hak din olan pastafaryanizm'e inanmadığı için gayri-pastafaryanlarda bünyeye farklı etki etmekte. Öncelikle kötü hiyjen ve düşük bütçeli Mad Max tipi punk cosplay gözle görülebilen ilk etkilerdir. Ayrıca nedensiz bir agresiflik ve vahşet ihtiyacının yanında yamyamlık da karakteristik değişikliklerin başında gelmektedir. Kıyamet sonrası bir dünya ortamı da sağlanırsa durdurulmaları çok güç olur.

Çevreye Etkileri[değiştir]

Kullanımı esnasından çevreye yayılan atomlar bulabildiği en yakın nesneye bağ kurarak ekkinisi gösterir. Bilinen en yaygın etki neon yeşili partılı etkisi olup, yüzeylerde oldukça havalı bir görünüm sağlamaktadır. İlk kullanımda yaydığı yüksek sıcaklıktan dolayı küresel ısınmayı arttırdığı doğrudur fakat peşinden gelen nükleer kış çok daha etkili bir soğutma sağlamaktadır. Bir nevi Şiddet öncesi nezaket sendromu denile bilir. Böylece buzulkuşlarının yaşam ortamları korumnuş olur.


Öncesinde:
Poison.jpg
Osuruk
Nuke.jpg
KİTLE İMHA ARAÇLARI
ATOM BOMBASI
Sonrasında:
Usaflag.jpg
ABD Barışı