Bilimadamları Persil Kullanıyor

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Persil.jpg

11 Şubat 2008


Londra, UNN - Londra Üniversitesi’nden bir grup bilim adamı, beyaz laboratuar önlüklerini temizlemek için Persil kullandıklarını doğruladılar.

Geçtiğimiz yıllarda özellikle gazeteciler arasında bilim adamlarının beyaz önlüklerini tertemiz yapmak için hangi tip temizleme deterjanı kullandıkları konusu çok tartışılmıştı. Birçok gazeteci bilim adamlarının Cillit Bang kullandıklarını iddia ederken geri kalanlar Daz kullanıyor olabileceklerini düşünmüştü, ancak bu sabah erken saatlerde yapılan basın toplantısında bilim adamları beyazları bembeyaz yapmak için Persil kullandıklarını açıkladılar. Buna rağmen Persil’in Bio mu yoksa Non-Bio mu olduğu açıklanmadı ve sır olarak kaldı.

Açıklamanın ardından birçok insan kıyafetlerini temizlemek için Persil kullanmaya başlarken büyüdüklerinde bembeyaz kıyafetlere sahip olma hayalleri kuran çocuklar da bilim adamı olmaya karar verdiler. Polis ve itfaiye teşkilatı gibi resmi kurumlar da kıyafetlerinde aynı beyazlığı elde etmek için Persil kullanılmaya başladıklarını açıkladılar.

Ürünlerine özellikle bilim adamlarından gelen yoğun talep artışıyla hisseleri tavan yapan Persil Firması, şu şıralar ABD hükümeti için Irak savaşına destek olacak dev bir çamaşır makinesiyle ilgili süper silah üzerinde çalışıyor.