COVID-19

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
COVID-19 en Guayaquil.jpg

Kelle paça falan içince geçiyor.

~ Canan Karatay

Beyler Türkler bu hastalığa yakalanmıyormuş.

~ Oytun Erbaş

Covid-19 , Çin virüsü, 3.Dünya Savaşı, Corona virüsü ya da Yarasa Gribi. Bir çinlinin yarasa çorbası içmesi ile ortaya çıkmıştır.

Kökeni sars ve mers ile aynıdır. Ancak onlara benzemez, kahpe bir hastalıktır. Domuz gribi ve İspanyol gribinden bile daha bulaşıcıdır. Öksürme, hapşırma, tıksırma gibi yollarla bulaştığı gibi yansiklopedi ve whatsapp ile de bulaştığı tespit edilmiştir.

Biyo-ekonomik bir silahtır. Her gün binlerce virüs bu insan yüzünden can vermektedir. Ülkelerin ekonomisini yerle bir etmenin en büyük yoludur. ABD, Çin, İtalya, İspanya, Fransa ve Türkiye gibi ülkelerde bu virüsten kaynaklı kimsenin yaşamadığı hayalet sokaklar ortaya çıkmıştır. Torium, Vialand gibi AVM'lerde de bomboş kimsenin olmadığı yerler bulunmaktadır.

Virüs aynı zamanda 3.dünya savaşını başlatmıştır. Bir tarafta bu virüs varken diğer tarafta ise dünya vardır. Virüs tüm güçleri ile mutasyonlar geçirip insanlığa karşı var gücüyle savaşır.

Virüs ile ilgili yalan söyleyen ülkeler[değiştir]

Çin: Salgının başladığı ve en kötü etkiyi yaptığı Çin şu anda virüs vakalarını bildirmemekte ve kimseye test yapmamaktatır. Gerçekte ise 2 milyon kişi hastalanmış ve 150 bin kişi ölmüştür. Ancak kendileri artık hiç vaka açıklamayarak insanlığı kandırmaktadır. Bunun sonucunda ellerine ne geçiyor acaba bilemiyoruz.

İran: Konuyla ilgili olarak:Sahte Rakı Faciası
İran, her gün aynı vaka sayılarını vererek büyük yalanlar atmaktadır. Gerçek vaka sayısı 200 bin üstünde gerçek ölüm sayısı ise 15 bini aşmıştır.

Türkiye: Türkiye'nin ilk vakasını Mart'ta açıkladığı iddaa edilse de aslında virüs Ocak'tan beri Türkiye'de vardır. Sözde ilk vaka açıklanana kadar yüzlerce kişi ölmüştür. Şimdi ise ölüm sayısı az verilmektedir, ancak gerçek ölüm sayısı 1999 Marmara depreminde ölenlerden daha fazladır.

Kuzey Kore ve Türkmenistan: Hiç vaka olmadığını iddaa ediyorlar. Bak şimdi vaka yok. Bazı söylemlere göre Kuzey Kore'de deli virüsü kapanları astırıyor. Türkmenistanda ise koronavirüs kelimesinin kullanımı   tamamen yasaklanmış. Yalan söylediklerini bu kadar belli etmelerine gerek yoktu bence.

Covid-19'un en çok görüldüğü kişiler[değiştir]

Bouncywikilogo.gif
Mizahi anlayışın yoksa Vikipedi'deki Jimbo Hoca'nın müridlerinin COVID-19 ile ilgili yazdıkları birşeyler var anasını satayım!

Not: Bu maddeyi yazan kişi bu ölümcül virüse yakalanmıştır. Okurken eldiven kullanın ve okuduktan sonra telefonu çamaşır suyunda 1 hafta bırakarak dezenfekte edin aksi takdirde size de bulaşacaktır.