Danimarka

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

'Danimarka' ', çamur Lego dağlarının, cesur fakat deli bir şekilde doldurulduğu tuğla, bira, pastırma ve Vikingler karışımıdır. King Erik Thorgard XIV tarafından yönetiliyor; Thorgard XIV, siyasi düşmanlarının başkanlarını toplayıp çiçek saksısı olarak kullanıyor.

osexmarka Faşist Cumhuriyeti
Bayrak Arma
(Bayrak) (Arma)
Sloganı: DANY bizim markadan
Konumu
Resmi Dili danyce, İncice
Dini %99 Faşizm, %1 Baykuşizm
Hükümet Şekli Palemento: yuzde yuz esek eti
İncici Piç Halim Baykuş
İncici Piç Esek ali nin oglu
Başkent Nobrain
Başlıca Şehirler Nobrain, İncycity, Portinci, Portakalcı, Nodingiliz
Yüzölçümü 25m²
Nüfus (2022 itibariyle) kendin say
Ulusal Marşı kopenhagli ali nin guyumleri
Ulusal Kahramanı İnci Sözlük yazarları, Beowulf
Uluslararası Kahramanı Dedeler, Vikingler,recep tayip erdogan
Tarihsel Gelişimi Esek darbesi 1980 ve 1970
Para Birimi Esek eti
Demografik Yapı80% esek
İthal Ürünleri esek
İhraç Ürünleri Hz. Muhammed karikatürleri


osexmarka[düzenle]

1945 yilinda nazi-almanlar o gunku adiyla danimarka ya eskimis osexlerini baglamisti ulkede o kadar osex baglanmisti'ki ulkenin liderleri ulkeyi osexmarka adina degistirmislerdir. 1978 yilinda osexmarka cok osexli ulkeler birligine(coub) ye katilmistir. Osexmarkada 1 adama 3.5 osex dusmektedir onun icin osexmarkalilar cok osex yerler.

Tarihçe[düzenle]

esekmarka, sumuklu ali'nin memleketidir. Malmoue şehrinde esek sayısı fazladır. Twitter'da herkesin kendisini takip etmesini sağlamıştır cunku esekmarkalilar arkadaslik kurmakta cok zorluk cekerler. Ekşisözlük'te gerekli başlıklar açılmıştır. Facebook'un Türkçe, İspanyolca ve Esekce çeviri sayfalarını hacklemiştir. Okan Bayülgen'e İnci Sözlük'ü tanıtmış ve küfür etmiştir.

Günümüzde In Ci We Trust ya da kısa adıyla ICWT adlı örgüt ülkede terör estirmektedir. 12.5 yaşından küçük çocukları kaçırıp dağların eteklerinde eğitim verdiği düşünülmektedir. Ulkedeki esekler 1970 ve 1980 darbe yapmislardir. Bu darbe de esekler insanlari yemis ti ve 1.700.000 kisi olmustur

---

baskent kopenhaaaaaag[düzenle]