Deniz Baykal

Yansiklopedi sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Deniz Baykal
Deniz Baykal
Lakabı Muhalif
Görev Tarihi 1888-2010
Selefi '
Halefi '
Doğum Tarihi 1800
Doğum Yeri AlmanyaBerlin,
Gerçek Mesleği Muhalefet
Katıldığı Partiler Sosyopatik Halk Patırtısı (SHP)

Cemaat-ı Hariciye Patırtısı (CHP)

Hobileri Topu başkalarına atabildiği tüm spor dalları, her türlü tartışma
Tuttuğu Takım FC Partizan
Burcu Yengeç (su grubu, çok yönlü kafadanbacaklı kişilik)
En Zayıf Yönü Kırışıkları
Olumsuz Özellikleri Kıskançlık, Kavgacılık, Kendini kanıtlama arzusu, Darbe arzusu
En Büyük Korkusu Karanlıkta kalmak, Demokrasi
Vazgeçilmezi Muhalefet
Favori Sözü 'Yalan söylemiş oluyorsunuz Sayın Başbakan; lütfen düzeltin… İftirayla kendinizi kurtaramazsınız!.. İftira ediyorsunuz, iftira!.. Özür dileyiniz... İftira ediyorsunuz!.'
Favori Kahramanı Ahmet NecdetDeniz Bakkal yaşadığı ülkeye, sol görüşe sahip yola gelmez insanları canından bezdirip sadece sağ organlarını kullanmaya mecbur kılmak üzere gönderildiği rivayet olunan 1/4 peygamberdir.

Ömrü hayatı muhalefet partisinin lideri olarak geçmiştir, bu halden memnun olduğu da gözlerden kaçmamaktadır. Tekmil hükümetlerin icraatlarını eleştirmekten dilinde tüy bitmiştir, buna rağmen çenesini bir kez olsun kapatmaya yeltenmemiştir.

Deniz Baykal'ın alışılmış kavgacı tutumuna bir örnek. Meclis tuvaletini 15 dakikadan fazla kullanarak devleti zarara uğrattığı iddiasıyla RTE'yi halka şikayet ediyor: "Sayın başbakan görevini kötüye kullanmıştır, hükümet istifa etsin..."

Rejim anlayışı yere, zamana ve şahıslara göre farklılık gösterir. Parti içinde mutlak monarşiyi, memleket içinde tek partili diktatörlüğü, uluslararası arenada ise sol görünümlü milliyetçi akımı savunur. Ancak ambalajında sosyal demokrat ve yılmaz demokrasi savaşçısı yazar.

Mahallenin delisi edasıyla sürekli olarak "Koşun millet, laiklik elden gidiyor" diye bağıran Deniz, rakipleri eğer devlet kademesinde kendisinden etkili bir yerde ise ayaklarının altına koymak için sabun arayıp durur. Elindeki altı oku gerçek anlamı ile kullanır ve bonus kazanmaya bakar. Laiklikten tutturamazsa, sadaktan demokrasiyi çıkarır, bu da kendisine bonus ve bonuslar kazandıramaz ise bu sefer sırayı devletçilik ve halkçılık alır. Başı iyice sıkıştığında ise son çare olarak Atatürk'ten bahseden Deniz, Atatürk ismini istismar eden Türkler sıralamasında 1. sıradaki yerini uzun yıllardır korumaktadır. Bir de torunu vardır bunun, (Şehzade) Deniz diye. Adam kafaya koymuş monarşik bir yönetimi. Hayatta tek bir pratik söylemi vardır: "Kelebek gibi uçarım, arı gibi sokarım".

Deniz Bakkal, seçim çalışmalarına tank üzerinde gitmektedir. Bununla kendilerinin ne kadar sağlam bir altyapıya sahip olduklarını gösterirler.Önümüzdeki seçimleri kazanamazsa hint okyanusunu kurbalama yüzerek geçeceğini iddaa etmektedir.

Bir ampülü sökmek için kaç Baykal gerekir?

Deniz Bakkal, ayrıca son günlerde RTE'den edindiği izlenimlerden 'Gel ne olursan ol yine gel' felsefesini denemeye karar vererek, kendi öznüne aykırı kişilikleri bünyesine kabul buyurmakta ve onları geçekten kendileri gibi gördüklerini iddia etmektedir. Bir kısım bu seçimde asıl taban oylarını kaybedeceğini ileri sürüyor, fakat o zaten tabanda oy yok ne kadar azalırki diyerek söylenenlere her zamanki gibi kulak tıkıyor. Söylentilere göre ise Deniz Bakkal ağır işitme problemi yaşıyor ve o yüzden hep kafasına göre konuşuyor.

Baykal seçim otobüsünden halkı selamlıyor.
Construction.png Bu maddeye içerik gerekiyor! Lütfen aşağıdaki kriterlere dikkat edin:
  • Gerçek ansiklopedi formatına uygun olmalı,
  • Bölümler ve paragraflardan oluşmalı,
  • En az bir veya iki resim bulunmalı,
  • Diğer maddelere bağlantılar olmalı,
  • Kendi içinde bir yapı oluşturmalı ve mizahi ruhu olmalı.
Deniz Baykal, beslenme konusunda çok dikkatlidir.

Ayrıca bakınız

Bağlantı başlığı