Fıkralarla Türkiye

Yansiklopedi sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Nedir?[düzenle]

İsmail Türüt elinde staffı ile mana doldurmak için halay çekerken.

Minicik insanların koca evreni algılama arzusunun başlangıcı olan "Nassiiii?!" sorusunu sorarak 21. Yüzyılın Ortaçağ Avrupasını aratmayacak karanlığına en büyük ışığı tutmanın umudunu barındırması haricinde İsmail Türüt adlı Undead&Troll melezinin hayatına bir amaç katması nedeniyle zapping yaparken programa rastlayan milyonlarca zombiye; "Aman Tanrım, Pier Paolo Pasolini''nin Salò o le centoventi giornate di Sodoma'sından beri böyle eleştirel ve bir o kadar da göndermeye boğulmuş bir yapıt izlememiştik" [Zombiceden Türkçe'ye Meali: Bu ne amına koyayım?! Anlamıyoruz ama kesin sanatsal bi' şeydir, anlıyormuş gibi merakla izleme numarası yapalım ki tüm herkes bize hasta kalsın.] dedirtir milisaniyelerle ölçülebilecek bir süre içerisinde.


İsmail Türüt vs. Benimle Evlenir misin'den Caner[düzenle]

Böylelikle seyircinin koşulsuz kabullenme dürtüsüne incecik bir gönderme yapan programın derin devlet tarafından yıllardır yayından kaldırılmasına uğraşılmış, fakat yönetmen koltuğundaki isim; bardak, tepsi vs. gibi polisiye romanlarda bile tanımlanamayan nesnelerle sayısız cinayetle adı anılan Benimle Evlenir misin'den Caner olunca Polat Alemdar'ın mumu yatsıya kadar yanar ve Caner de absürd adam tabi, yapıştırır cevabı; "Ya tutarsa?"

Bu beklenmedik cevabın üzerine Caner'in tüm dünyayı yokedebilecek bir kitlesel imha silahı üzerinde çalıştığını sanan İsmail Türüt hemen onu engellemek ve dünyayı kurtarmak gayesiyle yanına Türkiye'nin dört bir yanından topladığı arkadaşlarını alarak, bildiği en eski ölümcül sözleri fısıldar zehirlice Caner'in kulağına. Resmi olarak kayıtlara geçmese de bu diyalog M.Ö.'den kalma hiyerogliflerde şu şekilde betimlenmiştir;

-Caner sağa bi fikra anlatayum mi? Hep beraber izliyruk.
-Anlat.
-Anlat demekle olmaz, Caner sağa bi fikra anlatayum mi? Hep beraber izliyruk.
*Bu kısımda etkiyi artırmak için 2. cümlenin beraber kelimesindeki a harfinin şapkasının atılarak; uzatmadan, daha hızlı telaffuz edildiği rivayet edilir.
-Anlat işte.
-Anlat işte demekle olmaz, Caner sağa bi fikra anlatayum mi? Hep beraber izliyruk.

Severek izliyoruz. Kendisi üç cihana nam salmış bi şovmendir. En büyük hayali ana haber bültenlerinde boy göstermektir ama o reha muhtar yok mu o reha muhtar, şahsi egosu patlamasın diye buna haksızlık yapmaktadır.
...

Sonuç[düzenle]

Hiyerogliflerin son parçalarını Caner'in yavuklusu Tülin'in hunharca içine alması nedeniyle diyaloğun tamamı çözülememiş olsa da Kızılderili Totanka Iyotanka'nın, kabilesine bu diyaloğun Caner'in annesi Semra'yı haykırdıktan hemen sonra infilak etmesiyle sonuçlandığını ve hemen sonrasında Tanrının dünyanın kurtuluşunu kutlamaları için bir lütfu olan soluk benizliyi gönderdiğini anlattığı emin kaynaklar tarafından (Fanatik, Fotomaç, Bulvar mecmuaları ve Banu Alkan) doğrulanmıştır.

İsmail Türüt ise hayatının geri kalanını lanetinin üzerinden kalkmasıyla Karadeniz türküleri, horon ve milyonları nefesle sürükleyen harika televizyon programları yapmaya adamıştır.

--Cyberpunk 03:26, 1 Haziran 2007 (UTC)