Gökçeada

Yansiklopedi sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Gökçeada.

Gökçeada sakin ve mutlu bir adaydı taa ki m.ö. 1897'ye kadar. Daha sonra, gözde yani sözde ermeni soyumu pardon yani soykurumu amaaannn işte soykırımı yaşanır gibi oldu (m.ö. 1898). Ermeni soykırımından çok pis etkilenen Orta Amerika ve Hindistan yer değiştirme mevzusunda hemfikir olurlar ve bunu uygularlar. Bunun üzerine, Irak milleti toplucanak(yanlarına üç beş adet basketbol, futbol, hentbol topu alarak} Irak'tan Gökçeada'ya goc karari aldi. O zamanlar Irak'ın cumhurbaşkanı Çin cumhurbaşkanıyla da kanka olduğundan Çin cumhurbaşkanınin ricasiyla bütün Çin halkını da sırtLanan Iraklilar Gökçeada'ya ayak basarlar. Irak ve Çin halklarının agırlıgını kaldıramayan o mutlu, şirin, tatlı mı tatlı ada Akdeniz'in serin sularina batma tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Bunun üzerine Gökçeada'nın arkadaşı Bozcaada olanlar karşısında kayıtsız kalamayip hemen cepten Red Kit'i arar.

Red Kit'in Gökçeada'yı Kahramanca Kurtarışı[düzenle]

Telefonu alır almaz uçup gelen Red Kit hemen cebindeki halatı Gökçeada'ya doğru kement yapıp fırlatır. Daltonlar'ın ve Düldül'ün de yardımıya Gökçeada'yı Bozcaada'nın yanına çeken Red Kit silah arkadaşı Temel Reisi arar. Hızır gibi yetişen Temel Reis bir güzel gemici düğümü ile Gökçeada'yla Bozcaada'yı birbirine bağlar. Bu sarsıntıdan tırsan Iraklılar ve Çinliler yerlerine dönup Gökçeada'yı Bozcaada'yla yalnız kaderine terkederler.

Bozcaada'yla Olan Ilişkiler[düzenle]

Gel zaman git zaman yaz ayları gelince sıcaktan terleyen Gökçeada Bozcaada'ya çamur atmaya başlar o kadar zaman Gökçeada'nın kahrını çeken; onu üstünde taşıyan zavallı Bozcaada bu duruma çok bozulur. Artık dayanamayan Bozcaada psikopat psikologlar olan Fantastik 4lü'yü arar. Fantastik 4lü Bozcaada'yı kırmayıp gelirler. Fakat Fantastik 4lü bozcaadaya 4 farklı fikir önerip giderler. Bozcaada'nın kafası artık daha da karışıktır. Bozcaada az gider uz gider, düşünür taşınır ve en nihayetinde Gökçeada'nın kıçına tekmeyi basmaya karar verir. Bunu nasıl yapacağından emin olamayan Bozcaada onundeki alternatiflerden birine karar vermekte zorluk çeker. Bu muhteşem kurtarıcılar listesinde; Heman, SpiderMan, Ghostbusters, Kabasakal, Hellboy, RTE ve Gandalf vardır. Bu güçlü isimler arasindan en sonunda Kabasakalı seçmeye karar verir.

Kabasakal'ın Adaya Ayak Basışı[düzenle]

Kabasakalda karar kılan Bozcaada duman vasıtaiıyla Kabasakali adaya cagırır. Ve kabasakaLa der ki gel bir çayımı iç. Kabasakal da gider. Bozcaada Kabasakalı ağırlarken ona der ki; "Duydun mu Gökçeada senin için şöyle böyle diyor. Koçum, biraz kırıkmışsın dedi bana geçen dün. öteki adalardan duydum. Onlara da senin topitop olduğundan bahsediyodu. Benden duymuş olma" Bunları duyunca sinirden deliye dönen Kabasakal Gökçeadanın kıçına bit tekme basar; ve Gökçeada coğrafyadaki bugünkü yerini alır.

Bouncywikilogo.gif
Gücüne mi gitti? Mizahi anlayışın yoksa Zıpırpedi'deki Jimbo Hoca'nın müridlerinin Gökçeada ile ilgili yazdıkları birşeyler var.