Güvercin

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla


Güvercin
Talih Kuşunun Saldırısına Mağruz Kalan Bir İnsan

Araba ve İnsanların üzerine pislemesiyle bilinen bir kuş türü

Korunma Durumu


Soyları tehlike altında değil, valla lan.

Bilimsel Sınıflandırma
Alem: Hayvan
Sınıf: Kuş
Beslenme: İnsanların gözyaşı
Ömür: 5-15 yıl
Keşfeden: Taşo

Yeğane amaçları arabaların üstlerine pislemek veya insanların üzerine pisleyerek piyango bileti aldırtmak olan bir kuş türüdür. Gerçek doğalarında bulunmayan bu özellik bazı kapitalist insanlarca sonradan öğretilmiş ve uzun bir süreçten sonra bu hareketler güvercinlerin genlerine işlemiştir. Bu sebepten dolayı güvercinlerin aslında masum olduklarını düşünebilirsiniz ama onlar sıradan aptal bir kuştan farklı değildir. Heykellerin ve elektrik tellerinin üzerinde durmayı çok severler.

Yaşam Alanları[düzenle]

İnsan içinde, özellikle büyük şehirlerde yaşamayı tercih ederler. Çünkü kapitalist doğaları onları paranın olduğu yerde yaşamaya iter. Genellikle büyük cami avlularında veya parklarda takılırlar ve olası bir yem atan bir insan görmesi durumunda çılgına dönüp yemin kaynağına yönelirler.


Ayrıca insan köleleri tarafından bakılan soylu güvercin toplulukları da vardır. Tüm güvercinlerin hayalini kurduğu bu güvercinler istediği gibi yer,içer, uçar ve uyurlar. Tüm ihtiyaçları insan köleleri tarafından karşılanmakta ve bir kral gibi yaşamaktadır. Bu durumu kıskanan diğer kuş türlüleri güvercinleri avlamakta ve sıradan güvercinler tarafından "zengin p*çi" olarak adlandırılmaktadır.


Vahşi doğada yaşayan komünist türleri ise mümkün oldukça insan ve şehir hayatından uzak durmakta ve tüketici olmaktansa üretken olmayı seçip doğa ile bir birliktelik kurmaktadır. Genellikle büyük sürüler halinde yaşarlar ve birbirlerine destek olurlar.


Türleri[düzenle]

Tür Yaşam Alanı Özellikleri
Default Tüm dünya Fabrika ayarındadır, yalnızca arabaların üzerine pisler
Kapitalist Büyük Şehirler Cami avlularını ve parkları mesken edinmişlerdir. Büyük bir kısmı Milli Piyango Kurumu adına çalışmaktadır. İnsanların üstüne pisleyip piyango bileti aldırmalarıyla bilinirler.
Soylular (a.k.a. zengin p*çi) Özel kafeslerde Villalarda İnsanları köleleştiren bu türler yeryüzünde yaşayan en rahat hayvan statüsündedirler. Hayatları boyunca keyif çatarken bütün sıkıntılarına kölelerini koşuştururlar.Bu kuşlar daha çok zenginlerde bulunur.
Serseriler Büyük Şehirler Kapitalist sisteme ihanet edip başına buyruk yaşamayı seçen türlerdir, uzun paçalı kot giyer ve havada artiz artiz taklalar atarlar. Bazıları soylu olma onuruna yükselirken genellikle underground yaşamayı tercih ederler.
Komünistler Ormanlar Şehirden ve tüm kötülüklerinden uzak yaşarlar ve diğer türlerinin aksine evcil değillerdir. Ağırlıklı işçi sınıfında oluşmakta ve göçebe bir hayat sürmektedirler. En dikkat çekici özellikleri ise birbirleriyle olan dayanışmalarıdır.
Kara Rüzgar Gizli İsimleri sizi aldatmasın hepsi siyah değildir. İnsanlar tarafından suikast eylemleri için özellikle eğitilmiş bir türdür. En hızlı rüzgardan bile hızlı uçarlar ve gözle görmek mümkün değildir. Genellikle canlı bomba saldırıları düzenlemeleriyle bilinirler fakat kimler tarafından yönetildikleri bilinmemektedir.
Posta Güvercinleri Şehirler Eskiden E-Posta'nın yaptığı işi yapan bu güvercin türleri günümüzde emeklilik için gün beklemektedirler.


Ünlü Güvercinler[düzenle]

Talih Güvercini

Talih Kuşu

Talih kuşu olarak da bilinmektedir. 1993 yılından beridir Milli Piyango İdaresinde tam zamanlı olarak çalışmaktadır. Emrindeki güvercinler ile insanların üzerine pislemesiyle bilinir. Ruhunu Milli Piyango İdaresine sattığı için pratik olarak ölümsüzdür, Milli Piyango İdaresi var oldukça o da varlığına devam edecektir. Şekil itibariyle kuşu andırmamaktadır fakat tersten bakılınca Milli Piyango İdaresinin vermek istediği mesaj ortaya çıkmaktadır (soldaki resim)

Cano Cano

Cano Cano

"Ağrı Dağının Eteğinde" adlı türküyle tanınmıştır. Cano Cano'nun görevi dağın etrafını kolaçan etmek ve dağda zulalanmış kaçak malların güvenliğini sağlamaktır. Saat yönünün tersine doğru uçtuğu için zaman ve mekanın kendisi üzerindeki etkisini bozarak ölümsüz olmuştur. Görürseniz kabuklu yemiş atmamanız önemle rica olunur, yerken sıkıntı çıkartıyor. Tehlike anında çıkarttığı sesle kaçakçıları bilgilendirerek malların yakalanmasını imkansız hale getirir.


Picigeto

Picigeto

İlk Güvercin, Yüce Varlık, Yem Yiyici ve Picigeto olarak bilinir. Yem yiyen güvercinlerin üstlerine yem atılırsa çıkma ihtimali vardır ve çok asabi bir güvercindir. Hazırlıksız yakalanırsanız elinize verebilir. Kaybedeceğini anladığında veya elinizdeki yemlerin hepsini yere dökünce geri çekilir. Yenmeyi başarırsanız 10 kilo kuş yemi ve 500 gold düşürür. Tekme atmanız kesinlikle tavsiye edilmez çünkü çevredeki güvercinler bundan nefret eder ve üzerinize pisler. Picigetonun saldırıları üzerine pislenmiş hedeflere %300 fazla hasar verir.


Kanatlı Belalar

Kanatlı Belalar

Türkiye'den ABŞB'ye göç etmiş serseri türü güvercinlerin kurduğu bir rap grubudur. 2002 Yılında çıkarttıkları "Fuck da Streets" albümüyle rap piyasasında parlayan bir yıldız olmuşlardır. 2014 yılında kuş gribi salgınında öldüler. Zaten sonlara doğru çok bozmuşlardı.
Barış Güvercini

Barış Güvercini

Birleşmiş Milletler'de barış elçiniği görevine tayin olmadan önce ABŞB için Demokrasi taşıma ünitesi olarak savaşlara katılmış, katıldığı bir savaşta kanadından yaralanıp geride bırakılmıştır. Bir zeytin ağacının altında 6 ay boyunca yaşam mücalesi vermiş, savaşa ve ABŞB'ye nefret beslemiştir. İyileştiğinde zeytinini yiyerek yaşadığı ağaçtan bir dal koparıp binlerce ABŞB askerini hunharca katlederek intikamını almış ve kana doymadığı için durdurulamaz bir canavara dönüşmüştür bu zeytin ağacı barışın değerini anlamamı sağladı, bunu başkalarıyla da paylaşmalı ve dünyaya barış getirmeliyim diyerek UN'da asgari ücretle işe başlamıştır.