Galatasaray

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Galatasaray Sembolik Futbol Kulübü
Logo
(Galatasaray Logosu)
Sloganı: Remember, Remember The Sixth of November!
Hizmet Dili Fransızca
Sektör Grubu Eğlence Sektörü
Uluslararası Standartı Yıldız.gifYıldız.gifYıldız.gifYıldız.gifYıldız.gifYıldız.gifYıldız.gif
Kurucusu Alin Samiyan
Kuruluş Tarihi 6 Kasım 1909
Yönetim Alanı 0,25
Yönetim Merkezi Mecidiyeköy
Başlıca Şubeler Harbiye, Şişli, Pangaltı
Oyuncu Sayısı
Aktif Taraftar Sayısı
Büyüme Oranı (%)
bilinmiyor
günlük (-2,7)
Kulüp Politikası
Kulüp Konsepti
Kulüp Başkanı
Asbaşkan
Teknik Direktör
Rakip Kuruluşlar Fenerbahçe,Beşiktaş
Adresi


şimdi formasını aldık, sene sonunda da kendisini alıcaz, Schalke 04 başkanı söz verdi.

~ Özhan Canaydın yorumuyla Hamit Altıntop

120 yaşında jubilemi yapıp ismimi efsane oyuncular listesine yazdıracağım takım, takımım.

~ Hakan Şükür
Partinin tadını kaçırdım
~ Mor ve Ötesi

Hirsizlar! Hirsiz! Cep telefonimi caldiniz! Hirsiz!

~ Gheorghe Hagi

Arkadaşlar bugünkü Fener maçında yenilmememiz için süper bi plan yaptık; ülke dahilindeki pet şişe suların yarısını maç esnasında sahaya fırlatcaz. Nasıl fikir ama?

~ GS Amigoları

Uuuaaaaarrrgghhhhhh!!!!!

~ Taraftar

Bidanem!

~ Yıldırım Demirören
Canııııım!!
~ Adnan Polat

Miyaaavvvvvv!!

~ GS'lı Futbolcular - klasik bir Fenerbahçe maçı öncesi

Ama bizim UEFA kupamız var

~ GS'lı Taraftarlar

Skibb Bıraktı !

~ Bir Spor Gazetesi
Aslantepe Stadyumu'nda oynanan bir Galatasaray-Fenerbahçe maçı.

1905 yılında Sigmund Freud tarafından kurulmuş olan fakat Hıncal Uluç adlı bir vatandaşın kendisi tarafından kurulduğunu iddaa ettiği güzide duran spor klübüdür. Sarı kırmızı olan renklerini adını da kurulduğu ilkokuldan almıştır. ilkokul renkleri ise II.Bayezid zamanında yaşamış olan gül baba isimli şahısa kadar (hıncar kendisinin bulduğunu iddia etsede) dayanır. Sadece bu ilkokuldan mezun olanların başkan olabildiği kulübün başkanlarının tek ortak noktası tekmilinin Candan Erçetingöz isimli insanı canlı görmüş olmaları ve Ahahahahaha deyip puro içerek futbolculara devletin verdiği altınları bozdurup transfer taksidi yerine saymalarını söylemek ve muadili eylemleridir. En ünlü futbolcusu Hakan Tükür dür. Kırmadığı rekor dekor kalmamış olan bu arkadaş hakkında Türkiye Cumhuriyetinin (milli maçlardan dolayı) %85 i ömrü hayatında en az bir kere "vur artık hakan vur a.q." diye bağırmış, resmi olmayan rakamlara göre 25.371 enfeksiyonel sinir krizi, 38.766 erken doğum, 114.783 yüksek tansiyona bağlı kalp krizi yaşanmıştır. Tabi herseferinde sinyor Terim çıkmış, karşısında "ağzın götün oynamasın hoca alırım aklını" diyen bir insan evladı olmadığı için yüzünü gözünü Adana'lı büyücü Sataş Ay dan öğrendiği tekniklerle yamultup büzüştürerek karşısındakileri hipnotize etmiş, herkesi "ulan bu Terim de 10 kilo Toshack gücü var a.q." segmentine kanalize etmiş, rakiplerini paralize etmiştir. Galatasaray en iyi zamanlarını Terim ile yaşamış ve kendisinden beklendiği şekilde Terim i de kovmuştur. Ayrıca GS spor klübü 6-0 tescilli markasına aradaki tire işaretinin 0 tarafından ortaktır.

Özhan Canaydın Genel Kongresinde klüb hakkında planlarını açıklarken

Tarihçe

1905 yılında taksim çiçek pasajında fransızca konuşan bir grup gencin karşı masalarında oturan bir grup çarşı taraftarı tarafından "banamı dedin bilader" açılış şarkısıyla, beraber ve solo halinde dayak yemeleri sonucunda hırslanıp çok ayrıntılı bir intikam planı yapmaları neticesinde kurulmuştur. Sonraları bu intikam rekabetin içinde unutulup gitmiştir. Galatasaray Osmanlı döneminde ozamanki adı ile OKİ olan toplu konut idaresinden kendilerine stad yapmasını istemiş ama "savaş var ali sami savaş" cevabını

almıştır. Çok sonra Keman Uzan adındaki hayırsever vatandaş tarafından yapılan "yapayım size bir stad beya" teklifiyle stad yapılmış sonra olmadı diye yıkılmış sonra yine yapılmış sonra yine yıkılmış ve titonun isten kandan siyahlaşmış paraları bembeyaz olmuştur. Derken bir grup Ultraslan taraftarının inşaatı basıp "nerde lan o kemal anamız ağladı papazın çayırına gitmekten" diyerek isyan çıkarmışlardır. Ama Kenal in iyi yetişmiş evladı Jem gelip "Her GS taraftarına bir stad" projesiyle iktidara aday olduğunu söylemiş ve Ultraslan ı arkasına takarak "Dağ başını uzan aaaaaalmış, elbet bir gün TMSF el koyar" marşını söyleyerek uzaklaşmıştır. Galatasaray bugün hala tarihindeki en büyük başarı olan uefa kupasının tesadüf olmadığını kanıtlamak için her sene olağanüstü çaba göstermeye devam etmektedir.

Formalar

Galatasaraylı futbolcuların Milka ineğiyle olan benzerliği.
Galatasaray'ın yeni transferi Abdülkadir Keita, gülmemek için kendini zor tutuyor.

Galatasaray'ın 2009-2010 sezonundaki formaları, ezelden beri var olan Milka ineğine benzeme çabası sonucu çıkmıştır. "Patlıcan" kod adlı mor renk forma, ilk başta basına tanıtılmış, Milka ineklerinin üstüne alındığını öğrenen başkan Polat Alemdar; sezon başında sorun olmayacağı için beyaz formayı, sonra sorunlar başlayacağı için sarı-bordo formayı, gittikçe moraracakları için mor formayı ve sezon sonu kötü biteceği için siyah formayı giyeceklerini belirtmiş, mor formayı Fenerbahçe maçı sonucu alacakları yüz ifadelerini kamufle etmek için ürettiklerini açıklamış ve Milka ineklerinin gönlünü almıştır. Fakat bu sefer Galatasaraylı taraftarlar, bu formanın Çarşı grubunun her maç öncesi oral seks yaparken giydiği kostümlerin renklerinden özendirildiğini ve medyadan gizlenen Adnan Polat-Yıldırım Demirören evliliğini sembolize ettiğini belirtmiş ve bu formaların piyasadan derhal toplatılmasını istemişlerdir. Ancak yönetim, taraftarın bu isteğini geri çevirmiş ve sadece Çarşı grubunun satın aldığı "Patlıcan" kod adlı mor renk formaların yok sattığını açıklamıştır.

Bu gelişme üzerine Deniz Bakkal Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanlığından istifa etmiş, Hıncal Uluç futbol yorumculuğunu bırakmış, Recep Tayyip Erdoğan gençken üye olduğu Türkiye Komünist Partisi'ne geri dönmüş, Ajdar şarkılarında herhangi bir yiyeceği ön planda tutmamaya başlamış ve Fenerbahçe Türkiye Kupası'nı kazanmıştır.

Mor forma.

Mor formanın özellikleri ve yararları

  • Paint'te yapılabiliyor olması.
  • Real Madrid ve Fiorentina'nın renkleri olduğundan, resmî maçlarda rakibin gözünü korkutması.
  • Galatasaray'ın renkleri olmadığından ve Fenerbahçe maçlarında Galatasaray olacakları belli olmayacağından fark yemeyecek olmaları.
  • Yenilecek maçlar sonucu, moraracak yüzleri gizleyecek özelliği olması.
  • Milka ineğiyle benzeyeceklerinden, Alp Dağları'nda tatili beleşe getirecek olmaları.

Efsane Antrenörler

Leonardo da Vincinin bahsettiği Altın Oran

Fatih Terim: Milan'daki birkaç günlük antrenörlük deneyimi ile ilk defa adını dünyaya duyurmuştur. İlklerin adamı olarak anılan Fatih Sultan Mehmet'in tek varisi İmparatore Fatih Terim'in hüküm sürdüğü yıllarda Galatasaray, Avrupa kapılarına dayanmış ve Monaco’da II. Louis Paşa'nın metresine aldığı yazlık evin arkabahçesinde geçen 25. geleneksel süper kupa harbi'nde ÖzMadridliler pide salonunun çıkardığı sitare karmasını bozguna uğratarak süper kupayı almışlardır. Fatih Terim'in sabahları kahvesini bu kupadan içtiği rivayet olunmaktadır.

İlerleyen yaşına rağmen hala genç kızların gözdesi

İngilizce ve italyancayı bünyesinde eritip kendi dilini, yani ingilitalyanca dil ailesinin ortanca oğlu olan imparatoreBIGokazyone'yi yaratmıştır. everything is something happened eseri de bu dilde yazılmış, daha sonra 4591 dile çevrilmiş ve tüm galakside 12.000'inin üzerinde ülkede yayınlanmış ve her ülkede izlenme rekorları kırmıştır.

Saha kenarındaki jest ve mimikleri ile dosta güven, düşmana korku salan Fatih hoca aynı zamanda "6 numaraya tekme at" gibi inanılmaz bir taktik geliştirmiştir. Bu taktiğin 4-4-2 ile uygulandığında olumlu sonuçlar verdiği görülmüştür. Genel olarak Türk futboluna UEFA kupasını ve futbolcu dövmeyi kazandırmış ve sadece kulübüne değil tüm ülkeye mal'olmuştur. (Kendilerini İmparatorun manevi mirasını yaşatmaya adayan müritleri arasında Hikmet Elaman, Yılmaz Vur Al, Erhan Dalbayrak, Emre Horozolğlu gibi isimler vardır)

Mircia Lucescu: 1 haftada gibi kısa bir sürede takıma süper kupa kazandırdığı halde Galatasaraylılara bir türlü yaranamamıştır. Yılda milyon dolarlar kazanmasına rağmen Sulukule'de yaşamasına, klübün önünde işporta zinciri açıp yeğenlerini çalıştırmasına, deplasman maçlarına giderken otobüsde darbuka çalmaktan vazgeçmemesi ve artan yemek saklama kaplarıyla eve götürmesine anlam veremeyen klüp yöneticileri görevine son vermiştir. Bunun üzerine Mircia Lucescu da faturayı kulüp ödediği halde normalde herkesi ödemeli aradığı ya da çaldırıp kapattığı halde, bu olaya sinirlenerek sözleşmeyi feshetme görüşmelerinin yapıldığı toplantıda "bi dakika" diyerek odayı terketmiş ve tuvalette 900lü hatları arayarak faturayı cimbambom'a kakıtmıştır. Daha sonra odaya dönüp "pardon, ishal olmuşum da..." diyerek yakayı ele vermekten kurtulmuştur.

Michael Skibbe: Gelişi suskun olmuştu, ama gidişi muhteşem oldu...

Skibde tatmin edici sonuçlar alamayınca ayrılma kararı aldı

Efsane Oyuncular

Gazetelerde çıkmasına izin verilmeyen gerçek!!!

Hayrettin Demirbaş: Galatasaray tarihinin kuşkusuz en başarılı kalecisidir. Taraftarlar onu özellikle Fenerbahçe maçlarında ve UEFA Kupasında PSG ile oynan maçta yediği birbirinden güzel gollerle hatırlar. "Hayrettinnnn, bari bunu yeme Hayrettin" ve "Hayrettin yapma daha kadroları saymadım" gibi vecizelerde de adı geçer. Ayrıca yediği goller sonrası "Kısfmet", "Direğe çarpacak zannettim", "kireç buz tutmuştu,sahaya sis inmişti, rüzgar ters esmişti, top fizik kurallarına aykırı bir açı aldı... kısmetsizlik..." gibisinden açıklamalar yaparak taraftarın içini rahatlatırdı.

Hasan Şaş: Tüm galatasaraylıların ve Türk futbolseverlerin gülen yüzü, sevecen hareketleri, gençlere olan yardımlarıyla hatırlayacagı sevgi kelebegi. Ankaragücünde hırslı karakafa ve az çok terbiyesiz bir oyuncuyken galatasaray ve akabinde tanıştığı Bülent Korkmaz-Arif Erdem ikilisinin etkisiyle son derece centilmen, örnek bir oyuncu olmuştur. 6 kasım akşamından sonra kendisinin geçirmekte olduğu evrim dikkatle izlenmektedir...

Gheorghe Hagi: İspanya'da Galatasaray'a yardım için kurulmuş Barcelona adlı dernekten alınmıştır. Saha içinde hakemlere yaptığı şakalardan tanınır. Hakemlerle iyi diyaloglar kurarak gençlere örnek olmuştur. Hakemleri formalarından çeker ve tükürür. Ama hakemler onun bu şakalarına aldırış etmezler. 2000 yılı UEFA Kupası finalinde ise "Evde hanım bekliyor çocuklar" diyip maçı terk etmesiyle hafızalara kazınmıştır. Sadece hafızaları değil karınları da kazımıştır. İddia odur ki Hagi son trasfer ücretini para cinsinden istemiştir.

Marcelo Carrusca: Arjantin'deki yıldız üretme fabrikası Estudiantes'ten Mondragon ve sponsorların yardımıyla alınmıştır. Adnan Sezgin'in "Yeni 10 numaramız" şeklindeki demeçine karşılık 2 yıldır tam olarak 90 dakika'yı bitiremeyen nadir oyunculardan birisidir. Sokakta ona "kapuska" da denir. Tam bir "Gerest - Feldkamp" vakasıdır. 2008'de Cruz Azul'a kiralanması söz konusu olan "Kapuska", Arda Turan'ı Killy Gonzales ve Roberto Carlos'a benzeten nadir oyunculardan birisidir.

New-3.gif Antié Uyarıyor!
Aziz Antié eleştirilerinizi mizahi bir üslup çerçevesinde yapmanızı tavsiye ediyor ve bu konuda çok titiz.
Şahsa yönelik hakaretler ve bölücü faaliyetler suç kapsamına girdiğinden herhangi bir değişiklik yapmadan önce lütfen uyarısını dikkate alın ya da kendinize başka bir ülke arayın. Çünkü söz konusu davranışlarda bulunanlar bizzat Herr Langeschlange tarafından acımasızca cezalandırılacaktır!