Heroes

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Amazingracelogo.jpg

ABD televizyonlarının en çok izlenen bilimkurgu-fantstik şeyi olan bu dizi, karakterleri ve olayları ile seyircilere Lost'u unutturmuştur. Bu dizi hakkında hiç bilgisi olmayan bir elemana; olayın anahatları, kimlerin "HERO" olduğu ve ne gibi marifetler sergilediği anlatıldıktan sonra "Bu dediğiniz dizi aynı X-Men gibiymiş işte..." yorumu alınmış ve bu saptamanın doğruluğu karşısında kıçüstü oturulmuştur.

Nasıldır bu dizi?[düzenle]

Efendim, hikaye bi düzine dolusu süper kahramanın hayat hikayesini anlatmaktadır. Daha önceleri ayrı olarak çalışırlarken hepsi New York'un içindeki tehlikeyi farkederek birleşmişlerdir.

Kimler var?[düzenle]

Peter: Abisi uçan bu emo kılıklı, gördüğü herşeyden etkilenmekte ve kimi hatırlarsa onun acılarını çekmektedir. Dolayısı ile ölen kişiler dahil istediği kişiyi taklit edebilir. Emoluğu yüzünden az kalsın New York gidecekti be!

Claire: Dedeleşmiş Hiro Nakamura'nın sözünü ettiği kurtarılması gereken Ponpon Kız'dır. Anası yakan, babası uçan bu cimcime ne olursa olsun hiç yaralanmaz.

SüperHiro: Her zaman her yerde görünen bu Capon, bu özelliği sayesinde gençliğinde tarih, coğrafya ve yabancı dillerden yıldızlı pekiyi almıştır. Bir Yansiklopedist'in yapamayacağını yapabilecek güçtedir.

Matt: Bu şişko aynasız, çevresindeki kişilerin ne düşündüklerini anlayarak... Eee, şey... ne siz sorun ne biz yanıtlayalım.

Nathan Peterli: Az önce bahsettiğimiz uçan abi ve baba budur. Ama uçtuğunu ve babalığını inkâr etmektedir. Her haftasonu Kadir İnanır'dan oyunculuk dersleri almaktadır. Boş zamanlarda Eyalet başganlığı adaylığı yapar.

Jessica: Gündüzleri pornocu, ikindi ve akşamları annelik, geceleri de kiralık katil olarak çalışır. İkinci saf kişiliği Niki meşgul durumlarında yerine geçer.

Micah: Bu parlak çocuk elektrik kesintilerinin önüne geçer, karasal yayını netleştirir, internet bağlantınızı hızlandırır ve bilgisayarınızı tamir edebilir. Bir iddiaya göre AKP'nin yüksek oylar almasında katkısı vardır. Hiro tarafından geçmişe götürüldükten sonra ismini Michael Jackson'a çevirip vidyolarını tüm kanallarda oynatarak zengin olmuştur.

Ayzek: Babası 80'lerde troçkist olan bu sigara tiryakisi geleceği tasvir edebilir. Ama çalışmalarının meyvesini alamadan Siler tarafından gebertilir.

Muhinder: Bu Hint, bu kişilerdeki kişiliklerle ve daha fazlası ile ilgilenmektedir.

Sylar (Siler): Dizinin şerefsizi. Önüne gelenin kellesini keserek sildiği belleklerini aldığından Siler de denmektedir. Peter gibi, ama daha canisi yani.

Çevreye verdiğimiz rahatsızlıklardan dolayı özür dileriz - Yansiklopedi Belediyesi BU MADDE ÜZERİNDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR!
Bu madde yeni keşfedilmiştir ve içeriğinin geliştirilmesi amacıyla Yansiklopedi uzmanları tarafından aralıksız 24 saat çalışmalara devam edilmektedir.
Uzmanlarımız maddeyi ekşitmeden en kısa zamanda tamamlayarak standartlara uygun hale getirmek için geceli gündüzlü çalışmaktadırlar.