Iron Maiden

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Don Kişotun karısı "Iron Maiden"'a ismini veren demirden don. Zamanında çok popüler olan bu donlar bugün yerini tangalara bıraktı.

Orta çağda, haçlı seferine giden Don Kişot isimli bir şövalyenin dönerken yolda Battal Gaziyle girdiği iddiada Liechtenstein'daki karısına bağladığı bekaret kemerinin anahtarını kaybetmesiyle bölge halkı tarafından kadına verilen takma isimdir. Kadın kocasının dönmesi gecikince önce MSNdeki mesaj kısmına "iron maiden :D" yazmıştır. Durumun zamanla değişmesiyle kadın mesaj bölümünden bunu silmiş; takma adını !^^^iRoN-MaiDeN^^^ olarak değiştirmiştir.

Bu arada Iron Maiden'ın kocası Don Kişot da kaybettiği iddiayla birlikte adını Ahmet Turani olarak değiştirmiş ve Battal Gazi Trambolin Akademisi'nde Humbaracı Ahmet Paşa olarak yaşamını sürdürmüş, kurduğu haremin de katkısıyla Iron Maiden'ı unutmuştur.

Battal Gazi ise, akademisini Ahmet Turani'ye emanet ettikten sonra Avrupa yollarına düşmüş, türlü maceradan sonra Iron Maiden'ın kaldığı şatoya gelmiştir. Battal Gazi Don Kişot'un kendisine sahte anahtar verdiği anlamış ve bekaret kemerini babasını hapisten kurtardığı taktikle (zindan demirlerini bükmek) çıkarmıştır.

Don Kişot'un kendisini kazıklamasına çok sinirlenen Battal, kendini Bizans kargası Polemon ilan edip Ahmet Turani'ye karşı sefer hazırlıklarına başlamıştır. Hazırlıklar 2007 itibariyle hala devam etmektedir.


Öz Iron Maiden[düzenle]

Kendileri Ankara Mamakta mahalle arkadaşlarıyla birlikte bir TSM orkestrası kurmak isteyip Tasavvuf-i Metal yapmaya doğru kaymışlardır ve dünyanın en ünlü tasavvufi metal grubu olmuşlardır. Mardin turnesinde kebapçıda dayak yedikten sonra İngiltereye kaçmışlardır

Bando Üyeleri[düzenle]

Kurucusu : Tombalacı Eşref Efendi(imamdır)

1. Tambura : Cem Uzan

2. Tambura : Reyv Mörrey

3. Tambura : Hadrian Smith

1. Zil : Janice Gerrison

2. Zil : Nuri Alço

3. Zil : Cenabettin Kıl

Kılıç Kalkan : Kofi Annan

Bas Gitar, Vokal : Adnan Şenses

Davul, Galler Prensi : Nickelodeon McDonalds

Klavye: Bill Gates

Ivır zıvır[düzenle]

  • Konser öncesi çokonat yemekten ve litrelerce şalgam suyu içmekten hoşlanırlar.
  • Konser sırasında kalabalığın üzerine işemek ve balgam atmak Türklerden öğrendikleri bir racondur.
  • İlk olarak,Mardinli dürümcüden yedikleri meydan dayağıyla ünlenmişlerdir.

Albümler[düzenle]