Japonya

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Caponya İmparatorluğu
新大日本不戦民主主義経済的大衆文化帝国
Çinkaçço muçagi
Bayrak Arma
(Bayrak) (Arma)
Sloganı: Yapalım gerçek görünümlü çakmaları,kapalım paracıkları
Konumu
Resmi Dili Sinop Japoncası, Hadou, Türkçe
Dini Katolik Budizim, KatolikMüs-hırıstiyanlık ,Hinduzim, Japonculuk, Sumoculuk,
Hükümet Şekli İmparatorluk soslu teknolojik marka zinciri
İmparator İburahimo Taturusesu
İmparatoriçe Buruento Erusoyo
Başkent Johto
Başlıca Şehirler Tokyo, Çin, Kore (hepsi bir sonuçta)
Yüzölçümü Göt kadar, herkes 40 m2 evde kalıyo(muş)
Nüfus (2023 itibariyle) 100 milyon
Ulusal Marşı Kyary Pamyu Pamyu
Ulusal Kahramanı S*k Kafalı Japon Askeri
Uluslararası Kahramanı Oramakoma Buramako
Tarihsel Gelişimi 1945: Japonya İmparatorluğu

1995: Getsuga Tenşou

Para Birimi Hentai (¥‎)
Demografik Yapı%40 Japon

%40 Animeci %19 Dağ Japonu %1 Fatsalı

İthal Ürünleri Toprak
İhraç Ürünleri Ninja, Anime, Fotoğrafçı turistler, Teknolojik her şey,


Pipisi 3 cm olan insanların yaşadığı uzak doğu memleketi. Fotoğraf çekmeyi seven vatandaşları ile ünlüdür. Bu millet, YouTube'a deli gibi anime vb. videosu ekleyerek ve bunları deli gibi izleyerek sitenin Most Watched listelerinin içine ediyorlardı.

Amerika'da yaşıyorsanız, Japonya dünyanın diğer tarafında olan ulustur. Çin olmayandır. Çin'de yaşıyorsanız, oldukça yakındır. Japonya'da yaşıyorsanız, pencereden bakın.

Japonya Tarihi[değiştir]

Bazı tarihsel kaynaklar, Japonların aslında Türk olduğunu iddia etmekte, fakat Yunanlılar her zaman olduğu gibi Japonların aslında kendilerinin olduğu iddia etmektedir.

Tarihte Japon kelimesi ilk defa M.Ö. 12 yılında Çin hükümdarı Imparator Tutsu-Ki YhanChek tarafından dile getirilmiştir.

Japonca[değiştir]

Japonca Çince'den kolaydır. Türkçe'ye benzemektedir. Fakat bu doğrular onun karman çorman, ibik gibi bir alfabeyle yazıldığı gerçeği değiştirmemektedir. Eski bir efsaneye göre Japonlar da kendi alfabelerini anca 7-8 sene çalıştıktan sonra öğrenmektedir.

Japon Kraliyet Ailesi[değiştir]

Diğer kraliyet ailelerinin aksine Japonların asilleri pek efendi, dürüst insanlardır. Prensleri, Avrupa'dakiler gibi godoşluk peşinde koşmamakta, prensesleri evde koca beklemektedir. Bunda shogun öğretisinin etkisi büyüktür.

Japon Teknolojisi (made in Japon)[değiştir]

Genel olarak az yiyip, sevişip çok çalışan Japonlar, teknoloji klasmanında zirveye oturmuşlardır. Rahat çalışma koşulları, yılda 4 ikramiye, SSK, 1 ay tatil gibi olanaklara sahip Japonlar fiziken de zeki yaratıklardır. Çüklerinin 4 cm olması sayesinde tüm kan beyinlerine gitmiş, ayrıca yedikleri bol şuşi onları ekstra zeki kılmıştır. Sony, JVC, Honda, Toyota gibi firmaların kurucuları hep Japondur bu yüzden. Rivayet odur ki bir Amerikalının kendi çüküyle dalga geçmesine sinirlenen Haki Suzi Sony garezlenmiş, 2 yıl içinde günde 26 saat çalışarak koskoca transismatör fabrikasından 234 ülkede teknolojik alet edevat satan bir imparatorluk kurmuştur. Peşinden gelen Jovenchi Venda Cuçi, Hayatti Honda, Pekin ya Toyota gibi Japon iş adamları 7 düvele yayılan Japon teknoloji imparatorluğunun kurucuları olmuşlardır.Arkadaş bu herifler Bitcoin'i buldu ya.Hatta ünlü bir söz vardır:"İkominette Satoshi Nakamotosan.Kongure Bitcoine gobbedo."Bu söz kutsal bir sözdür.Yazın bir kenara.

Japon Gelenekleri[değiştir]

Japonların en büyük geleneği Hentai izlemektir, özellikle lolicon olmak üzere milf gibi türleride bulunmaktadır. Genellikle kadınların göğüsleri Adriyaatik'ten Çin Seddi'ne kadardır.

Ekonomisi[değiştir]

Amerikan Kruvazörlerinin Japon limanlarına yanaştığı sırada Japon formu veya para birimi olarak kabul edilen Yen, Japonların etrafta bir sürü bozuk para taşıma ve gülünç derecede büyük rakamlarla oynamak zorunda olma inancını ifade ediyor.


Bouncywikilogo.gif
Gücüne mi gitti? Mizahi anlayışın yoksa Vikipedi'deki sözde bilmişlerin Japonya ile ilgili yazdıkları birşeyler var anasını satayım!