KKKP İzmir Mitingleri

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Partinin İzmir'de düzenlediği tüm mitingler.

Parti zaten yeni kurulduğu için İzmir'de kaldığı bir haftadaki mitinglerini paylaşacağız.

12 Haziran Seçmine Yönelik İzmir Mitingleri[düzenle]

Eşrefpaşa bölgesinde düzenlenen miting[düzenle]

Nisan sonunda düzenlenen mitinge katılım büyüktü. Bazı vaatlerini açıkladı (Meclise ring temin edeceğim) daha sonra Ezgi Kıruk'a yüklendi:

Partimizin 9. Olağan Kongresi 3 Aralık'ta kavga çıktı. Yobazlar kavga çıkardı dedin. Sonra gittin arkamızdan "Fazla takılmayın ona genel başkanınız partisini terk edecek." dedin. Nasıl aklına getirdin öyle kuyruklu yalanı, hiç genel başkan seçmenini, halkını yalnız bırakır mı? Hiç esnafı, çiftçiyi, memuru yalnız bırakır mı genel başkan? Hiç arkadaşımı, dostumu yalnız bırakır mıyım ben? Ha? Bunlara da cevap versene "kapitalist kaltak"! Yalanlarla kimse partimizi bozamaz, düzenimizi zebil edemez, zebil etmek göt ister, o göt de sende yok, götün yemez bir kere.

Halkın yüksek sesli alkışları arasında kalan genel başkan, halka bedava adana kebap dağıttıktan sonra Basmane bölgesine hareket etti.

Basmane / Alsancak Mitingi[düzenle]

Halk burada da büyük bir kalabalık tarafından Basmane Garında karşılandı. Burada da emperyalist ve yine kapitalist yönüyle Ezgi Kıruk'a yüklendi:

Lan kaltak karı, dedin arkamızdan: "Başkanınız partisini terk edecek, fazla yüklenmeyin ona, takılmayın ona." Ne güzel, ben gideyim, sen de milletin beynini sulandır? Oh temiz iş.

Doğrular acıtır biliyorsun değil mi? Dedik sana keçileri kaçırmışsın, kapı arkalarına çektin, kapılara vurdun, bana da vursaydın da orada seni bi' güzel bağırtsaydım? Ama göt yemiyor bir kere.

Merak ediyorum o Cenoa'da ne var, bok gibi telefon zaten. Tamam o para tuzağını da geçtim, lan millete neden eskiden okudukları kitabı geri satıyorsun? Cahil insanlardan ne istiyorsun?

Bu sözlerinden sonra alkışlar ve tezahüratlar içinde Alsancak sahiline doğru yüründü. Burada da genel başkan iktidara gelmeleri halinde bombok olan eğitim sisteminin çağdaşlaştırılıp para tuzağı olan dersanelerin kapatılması müjdesini verdi.