Kaan Sezyum

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

"Cehenneme gittim ve bana anaokulunu hatırlattı."

~ Kaan Sezyum
Kaan Sezyum
Kaan Sezyum
Gerçek İsmi Kağan Sezgin
Lakabı Saan Kezyum
Doğum Tarihi 3 Mart 1976
Doğum Yeri Heybeliada
Mesleği Süper Kahramanlık
Hobileri Gazetecilik - Mizah - Mimarlık
Tuttuğu Takım Beşiktaş
Burcu Sarıyılan
En Zayıf Yönü Eşinin vefatı dışında henüz zayıf bir tarafı bilinmemektedir.
Olumsuz Özellikleri RTE sevgisi
En Büyük Korkusu Yasemin Mori
Vazgeçilmezi Heavy Metal
Favori Sözü Aaabi...
Favori Kahramanı Mor ve Ötesi
'


Kaan Sezgin (1976, Heybeliada, İstanbul) (Sezyum), müzisyen, radyo sunucusu, internet cafe sahibi, yazar, reklamcı, Sezyum.com'un sahibi. 3D haritalarda görünen yapıların tasarımcısıdır.Daha detaylı keşfedilmesi için ek yatırımlara ihtiyaç duyulan ürünlerini demo olarak mahalle arasında ön sunum yapmıştır. İlkokulu Heybeliada İlkokulu'nda okumuş Sezyum, Saint Joseph Fransız Erkek Lisesi'nde ortaokul ve lise öğrenimini tamamladıktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi mimarlık bölümü'nde 9 yıl okumuştur.

Lisede davul çalarak müzik ile ilgilenmeye başlayan Sezgin, Can Kozlu ile 2 yıl çalıştı. Üniversite dönemi'nde Mimarlık okurken yazarlığa da başladı.

Duygu Asena ile birlikte Negatif Dergisi'nde 2 yıl çalıştı. Ardından Max Dergisi'nde yazarlık ve editörlük yapmaya başladı. Arada birçok dergi ve gazeteye çeşitli yazılar yazdı. ixir.com'daki editörlüğü sırasında chivi.com'un yapımında katkıda bulundu. Ixir'in kapatılmasından sonra Tempo Dergisi'nde 290 hafta Gündem Light adlı bölümü hazırladı. Ayça Şen'e 3 ay Radyo N'deki sabah programında yardım etti. Bir dönem Siddhartha grubu'nun bateristliğini üstlendi.

Sezgin, 2007'den beri Rafineri'de reklam yazarlığı yapmaktadır, 1999'da kurduğu kişisel eğlence sayfası Sezyum.com dışında Radikal ve Penguen'de yazmakta, Dinamo FM'de Sevginin Gücü programını sunmakta ve Helezon Prizma grubunda bateri çalmakta'dır.

2008'de evlendiği eşi Nursel Kaymaz, geçirdiği trafik kazası'ndan dolayı 3 Mart 2010'da vefat etmiştir. Bugüne kadar eşinden tek kelime bile bahsetmese de, Sezyum'a Yansiklopedi olarak başsağlığı diliyoruz.

Bouncywikilogo.gif
Beğenemedin mi? Mizahi anlayışın yoksa Zıpırpedi'deki Jimbo Hoca'nın müridlerinin Kaan Sezyum ile ilgili yazdıkları birşeyler var bre zındık!


Dış Bağlantılar[düzenle]