Kars

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla


Kars Organize Sanayi Bölgesi
Bayrak Arma
(Bayrak) (Arma)
Sloganı: Arabalar kovalasın sizi!
Konumu
Resmi Dili Kars Japoncası, Türkçe
Dini Ilımlı Radikal İslam
Hükümet Şekli Sanayi Odası
Odalar Birliği Başkanı Optimus Prime
Oda Sayısı 36
Başkent Kars
Başlıca Şehirler Çilekli Kar, Köfte İlleri, Portakallı kar
Yüzölçümü 300 Km
Nüfus (2021 itibariyle) Counter.gif
Ulusal Marşı '
Ulusal Kahramanı Michael Bay
Uluslararası Kahramanı Megatron, Optimus Prime, Şimşek McQueen
Tarihsel Gelişimi Cars I

Cars II

Para Birimi Kar
Demografik Yapı%20 Karslı

%30 Autobot
%30 Decepticon
%20 Araba

İthal Ürünleri Araba yedek parçaları
İhraç Ürünleri Araba, Transformers ve Kar


Kars Organize Sanayi Bölgesi, Büyük Türkiye Imparatorluğu™'nun Doğu Anadolu Bölgesinin bittiği yerde bulunmaktadır. Bu bölge imparatorluk sınırları içerisinde en yüksek rakıma sahip olması ve sınırda bulunmasının getirdiği stratejik avantajıyla çevresindeki tüm komşularını rahatlıkla dizikleyebilmektedir. Bu stratejik avantajın getirdiği en büyük yan etkisi ise kötü iklim koşullarıdır.


Eğitim[düzenle]

Bu bölgede okullar yerleşim ve sanayi bölgelerine çok uzakta ve ulaşılması zor olduğu için eğitim okul yolunda yürürken verilmekte, okula varıp dinlenen öğrenciler okul dönüşü kalan eğitimini almaktadır. Eğitim alanında Sanayi ve Zirai alanda büyük başarılar gösteren eğitim sistemine yakın gelecekte yapılacak olan yol çalışmaları, şehirleşme ve yeni okullar ile birlikte yeni alanlar eklenecek ve eğitimde bir patlama yaşanacaktır. Bu gelişmelerin yaşanması için tüm halk patlamaların efendisi Michael Bay'i beklemektedir.


Kültür[düzenle]

Bu bölge tarih boyunca farklı toplumların bıraktığı tarihi mirasları ile bir kültür hurdalığı haline gelmiştir. Öyle ki adım atsanız ayağınız bir yerden Urartu yazıtı, eski Rus binaları veya Gürcü uzay programı kalıntılarına takılmaktadır.

Yemek Kültürü[düzenle]

Hayvancılık ve ziraat konusunda nirvana seviyesine ulaşıldığı için yemek kültürü tüm imparatorluğu sollamıştır ama nedense yapılan yemekler hakkında neredeyse hiç bilgi bulunmamaktadır.

Kars'da Kaz yemeklerinin güzel olduğuna dair bir söylenti vardır fakat bunun Kars ve Kaz kelimelerinin benzerliğinden dolayı uydurulmuş bir kelime oyunu olduğu düşünülmektedir.

Sanat[düzenle]

Eskiden bir bakalım diye uğrayan Urartulandan bulaşan sanat, bölgede hala etkisini sürdürmektedir. Ressamlık ve heykeltıraşlık bir yana sinema alanında Holywood seviyesinde eserler yapılmaktadır. Bunlardan bazıları:

RTE tarafından yıktırılıp yerine cami yapılan insanlık anıtı

Ayrıca padişahımızı sinirden küplere bindirmiş meşhur "İnsanlık Anıtı" da buradadır buradaydı.


Spor[düzenle]

Kış Sporları[düzenle]

Kışın metre başına günlük ortalama 12kg kar düştüğü için her yıl geleneksel düzenlenen kartopu savaşı turnuvaları daima destansı düzeydedir. Bu turnuvalar katılmak için 18 yaşından gün almış olmak ve insan sağlığını tehdit edecek düşük sıcaklıklarda hayatta kalabilmenizi sağlayan bir power armor sahibi olmanız yeterlidir. Turnuvaya silah getirmek serbest olduğu gibi getirmemek büyük bir ayıptır ve genellikle idamla sonuçlanır.

Yaz Sporları[düzenle]

Yaz 5 yılda bir gelir ama yinede düzenlenmemektir.
Issız.gif


Ekonomi[düzenle]

Konserve kar, Tarım ve hayvancılık gibi küçük sektörler dışında bölgenin en büyük gelir kaynağı araba sanayisidir. Bölge nüfusunun %20'sini oluşturan arabalar bu sanayide Transformers'lar tarafından üretilmektedir.

Autobot A.Ş.[düzenle]

Bölgenin iki büyük araba üretim firmasından biri olan Autobot A.Ş. 1945 yılında Decepticon AŞ'ye tepki olarak kurulmuş, elektrikle çalışan doğa dostu araçlar üreten büyük bir firmadır. Decepticon A.Ş.'nin fosil yakıtlarla çalışan araçlarını ilkel ve aptalca bulduğunu belirttiği için aralarında düşmanca bir rekabet vardır. Firma çalışanlarının birbirlerini öldürmesine sebep olan bu düşmanlık, ABD'nin Petrol Şehveti barışcıl yaklaşımı yüzünden Deception'ları desteklemesiyle iyice çıkmaza girmiştir.

Decepticon A.Ş.[düzenle]

İki büyük firmanın en eskisi olan Decepticon A.Ş. 1850'de kurulmuş, eskiden dutluk olan Kars'ı zengin bir sanayi bölgesine dönüştürmüştür. Kendisine rakip çıkan Autobot A.Ş.'nin "Temiz Teknoloji" kisvesi altında ürettiği Elektrikli Araçların tamamen Gay ve Fake olduğunu belirtmiş, ve ne varsa ekside var. Atalarımızın geleneği budur sözünü eklemiştir. ABD'nin bu düşünceyi çok soylu bulmasıyla beraber var olan çatışmada arabuluculık yapmak için Decepticonların safına geçmiş ama beceremeyip işi yüzüne gözüne bulaştırmıştır

Kardeş Şehirler[düzenle]

Flag of Turkey.svg Bayburt

Bouncywikilogo.gif
Gücüne mi gitti? Mizahi anlayışın yoksa Vikipedi'deki Jimbo Hoca'nın müridlerinin Kars ile ilgili yazdıkları birşeyler var bre zındık!