Kedi

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Ev Sokak Kedisi
I belive i can fly~

Havada durdu şahitsiniz

Korunma Durumu

Kontrolsüz ürüyorlar
ama bundan kime ne?

Bilimsel Sınıflandırma
Alem: Hayvan
Sınıf: Memeli
Beslenme: Kedi maması,beyaz-kırmızı et kısaca kaplan-aslan gibi kedigillerle aynı (Mama hariç)
Ömür: 15
Keşfeden: Türden türe değişir fakat çoğu tür erken davranıp insanları keşfetmişlerdir. (insanları keşfetmeden önce hayatın anlamını bulan kedi türü bile var.)
Kediler yasalara çok saygılı mahluklardır


Kediler, bazı kaynaklar aksini iddia etse de uçabilen nadir memelilerden birisidir. Esnek kemik yapısı, atletik gövdesi ve görkemli kürkleri ile bilinirler. Sfenks kedileri hariç, onlar ağır radyoasyona mağruz kaldıkları için mutasyona uğradı ve bilim dünyasında artık bir özürlü fare türü olarak kabul edilmekteler tabi uçma yetileri de yoktur.


Yaşam ve Beslenme[düzenle]

Bazı kediler kötü huylara sahiptir.

Kediler eğer şansları yaver gider ve birinci yaşına ölmeden ulaşabilir ise ortalama 15 yıl kadar yaşarlar. Çok zorlanırsa fazladan 5 yıl daha hayata katlanabildikleri görülmüştür. Zeka seviyesinin durumuna göre rastgele ortaya çıkan merak atakları bu süreyi hızlıca tamamlamalarına olanak sağlayabilir. Yaşadıkları ortamda bölgeci yönetim sistemi geçerli olup bir adet savaş yaralarıyla yiğitliğini sergileyen bir mahalle abisi bölgesindeki tüm kedi sürüsüne liderlik eder. Racon gereği duellolara her zaman açık olmak zorundadır. Liderliği elde tutmak için yeri gelirse kan dökmesi gerekebilir fakat yüksek karizma seviyesine sahip olan kediler birbirlerine bağırarak da er meydanında cenk edebilirler. Sword and Sandals isimli yapıt kedilerin bu savaş taktğininden ilham alınarak yapılmıştır. Köy ağası gibi yüceliğe sahip bu yüksek statülü kediler kedi maması yerken yüksek önceliğe sahiptirler ve diğer sefil kedilerle birlikte yemezler.

Doğal yaşam ortamları olan sokaklar gerekli olan besinleri kendilerine sağlamaktadır. Besinleri Chpli teyzeler ve "hayvan beslemek büyük sevaptır" diyen mümin bacılarımız tarafından sağlanmaktadır. Görüldüğü üzere kediler zıt kutuptaki insanları ortak noktaya buluşturabilme yeteneğine sahiptirler. Dünya hükümeti buna son vermek için titizlikle çalışmakta, gönlünüz rahat olsun.


9 Can Muhabbeti[düzenle]

Kedilerin 9 jeton atarak dengesiz bir üstünlükle hayata başladıkları gerçeği modern çağın kapanışına kadar kesin bir bilgi olarak inanılmakta idi. Kedici Hoca'nın yaptığı araştırmanın verdiği sonuçların ışığı altında ortaya çıkan gerçekler Akıllı Tasarım savunucularını ters köşeye yatırarak uykusuz bırakmakla kalmamış tüm teorilerini çürütmüş, Allah belalarını vermiştir. Kedici Hoca'nın bulgularına göre kediler 9 canla doğmamakta, daha doğrusu 1 tam ve 8 tane boş can slotu ile başlamaktalar. Kendi başının çaresine bakabilecek seviyeye ulaşınca başka canlıların hayat enerjilerini bir parazit gibi emerek kendi can sayılarını doldurmaktadırlar. Bundan ötürü satanist kardeşlerimiz de kedi kurban ederler. tek kurbanda en çok 9 sevap point veren f/p başka bir adak yoktur. Kediler can çalma işlemi sırasında tekne motoru sesi çıkartırlar, bunun kaynağı sistemlerine entegre olarak gelen içten yanmalı motorlar olduğu düşünülmekte. Aslında uygun bir voltaj regulatörüne seri bağlanırsa bir evin elektrik giderinin %10'nu bu motorların ürettiği enerji ile karşılayabilirsiniz.

Her ne kadar tek seferde en fazla 9 can sahibi olabilseler de bu canlar bazı istisnai durumlar karşısında kullanılamaz, bunlar;

  • Mahalle kasabının tezgah altı taktiği saldırısı
  • Tekerli araçların fiziksel temasta bulunması
  • Rastgele ortaya çıkan merak durumları
  • Seçim dönemi trafo maceraları
  • Dört ayak üstüne düşmek ama çok yüksekten.
  • Antifriz veya çamaşır suyu tüketmek
  • Ekstrem hiçbir şey yapmadan uyuma atakları (10 saat ve üzeri vakalar)

Uçan kediler?[düzenle]

Bir insana uçmayı öğretirken

Yansiklopedi bilim ekibinin Küba'da 30 yıldır yaptığı araştırmalar hüsranla sonuçlanınca uzmanlarımz google'dan aratarak kedilerin uçtuklarınını ispatlamayı başardı. İsviçreli Bilimadamları bu iddiayı başta kabul etmedi fakat bilginin kaynağının internet olduğunu öğrendiklerinde ve şirin kedi resimlerini gördüklerinde ikna oldular. Ekibimize nobel Pseudoscience ödülünü hediye ettiler.

Kediler uçabilen canlılardır ve güvenini kazanbilirseniz size de uçmayı öğretebilirler. Uzmanlarımız kedilerin bu yeteneği nasıl kazandıkları üzerine büyük bir beyin fırtınası yürüttü ve bariz olarak ortada olan gerçeklerin farkına vardı. Kediler yerçekimi ile alay ediyorlar! evet, doğru duydunuz. Masa ve rafların üzerine çıkıp nedensiz yere nesneleri iterek yere düşürmelerine şahit olmuşsunuzdur. Bu olay düşündüğünüz gibi nedensiz değil, yerçekiminin çalışmasını kavramak üzere yaptıkları deneylerin yalnızca bildiğimiz bir kısmı. Elde ettikleri bilgileri diğer kedilerile paşlaşmak için interneti kullanarakbir süper zihin oluşturdular. İntenet kullanmak mı? dediniz. Nasıl mı mümkün? Aslında yıllarca insanlar, kedilerin sıcak olduğu için laptopların üzerine yattıklarını zannetmişlerdi. Gerçekte ise kediler Beta internet dalgalarını ters yönde rezone ederek kendi amaçları için kullanmaktaydılar. Çok sinsice.

Sayıları şimdilik az olan uçan kedilerin gelecekte besin zincirinin tepesine geçeceğini düşünüyoruz.

YouTube[düzenle]

Youtube üzerinde en çok izlenen videolar Buzzfeed ve klonları sonrası kedi videolarıdır ve genellikle gece 02:00 gibi hayat amaçları belirsiz insanlar tarafından izlenirler. Neden? bunu Youtube da merak ediyor. İnternet üzerindeki bu popülaritesinin arkasındaki neden henüz belirli değildir fakat Yansiklopedi bilim ekibini bu konu üzerinde çalışmalarına devam etmekte.