Kullanıcı mesaj:Yazan:Tosun

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Herkesin saçmalayabileceği özgür şey Yansiklopedi'ye Hoşgeldin, Yazan:Tosun!Yansiklopedi geliştirilmeye tamamen açık bir kaynak. Bunun için gel, el ele verip şu siteyi adam etmemize yardım et.
Daha fazla yardım için buraya tıklayabilirsin.Sana sadece dört kural söylüyorum:

İnce ve Esprili dil

Haliyle Uncyclopedia'nın Türkçe versiyonu olarak, Yansiklopedi'ye girilen bilgiler olabildiğine komik, geyik, absürt ama ana başlıktan sapmadan ve tercihen ince ve kıvrak hicivlerle dolu olmalıdır.

Düzgün Türkçe

Her ne kadar mizâhî bir site olsak da okunuşun akıcılığı ve yazıların okunabilirliği için gramer ve imlâ kurallarına dikkat edilmesi önerilir. Paragraflarda ve başlıklarda Uncyclopedia formatı esas alınmalıdır.

Uzun ve Düzgün Metinler

Yazılanlar en azından bir taslak oluşturacak uzunlukta (asgarî 5-6 cümle) ve göze hitap edecek bir düzende olmalıdır.

Vandallık ve Kuklacılık Yapma!

Sitemiz güzel ve eğlencelidir. Lütfen vandallık ve kuklacılık yapmayalım.

--Assyrius 05:47, 20 Şubat 2008 (UTC)

Tamam be abi, büyüksün :))...--Malın teki 15:46, 20 Şubat 2008 (UTC)
Sayın Tosun Paşa arkadaşım, aksaklığın nasıl olduğunu ben de çözemedim. Ben aynı zamanda bir vikipedist olduğum için bu tür güzel renkli imza kullanmayı severim. Ayrıca bu tip imzalar vikipedide hiç sorun yaratmaz. Bence bu yandan yemiş ansiklopedide bir sorun var. Ben de bu yüzden yeşil imza kullanmama kararı aldımu.(bu arada vikipedideki kullanıcı isimleri kurallarından dolayı sevdiğim bu kullanıcı adını sadece bu sitede alabildim. Aklıma ara sıra komik bir şey gelirse not ediyorum. Biriktirdikçe yazıyorum...--Malın teki 18:05, 23 Şubat 2008 (UTC)
Ha evet anladım, sen de o zaman Plenumchamber, Pınar, Kızılsungur, Etrüsk gibi orayı bırakanlardansın...--Malın teki 12:39, 24 Şubat 2008 (UTC)


Yansiklopedi Ödülleri Sahiplerini Arıyor!


Yansiklopedi en iyi yazarlarını ödüllendirmeye devam ediyor! Ansiklopedi, haber ve magazin dallarında o ayın en iyi maddelerini yazanlara verilecek ödüller adınızı en iyiler arasına yazdıracak. Yoksa siz hala yazmaya başlamadınız mı? Acele edin ve ödülleri toplayın, en iyi maddeleri siz yazın, en iyi olduğunuzu gösterin!

(Bu kutu tüm kullanıcıları bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Sayfanızdan kaldırmamanız tavsiye edilir, aksi halde sistem sizi otomatik olarak bulup imha edecektir.)

--Assyrius 08:39, 15 Mart 2008 (UTC)


(İstanbul Teknik Üniversitesi hakkında)

Rica ederim, hiç dert değil. Bilakis, gelişime ve değişime açık olmak lazım...--Ozsamli
Hocam nazlı ılıcak maddesine hanfendinin oğluyla birlikte dansöz soyarkenki meşhur resimlerini güzel bi espriyle taçlandırıp koyarsan dadından yinmez valla.Sabrettik bekliyoruz..--Bruce parkus 22:17, 21 Mayıs 2008 (UTC)
Ahanda resimler için link,"http://www.atsizcilar.com/resimler/ilicaklar.jpg" ve "http://www.yeniortam.org/ilicak2.jpg".bi göz at bakalım hoşuna gidecek mi,ilk resmin hangi siteden olduğuna da dikkat *dehşetengiz sımayli*.hadi rastgele! --Bruce parkus 11:29, 25 Mayıs 2008 (UTC)

selam tosunum[düzenle]

selam tosun çok yiyosun:D, yeni kullanıcılara hoş geldini mesaj sayfalarına yazmalısın.. kullancı sayfalarına da kendininkinden koymalısın... iyi koymalar;))...--Malın teki 13:54, 19 Haziran 2008 (UTC)

Özür Dilerim.[düzenle]

Assyrius'un burada olamaması ve benim ÖSS hazırlıklarımdan dolayı oluşan meşguliyet sebebi ile yönetime ve Kullanıcı düzenlemesine katılamıyorduk. Bana Yardım ederseniz sevinirim. 10ur 23:40, 3 Kasım 2008 (UTC)

Jimbo hoca'nın müritleri ile bi sorunum yok. Henüz oradaki hesabıma dokunmadılar yani.

Ansiklopedika'yı da biliyorum. 10ur 08:56, 23 Nisan 2009 (UTC)

  • Merhaba. Öncelikle, sinirli değilim. Ben sadece Yansiklopedi bir hesaplaşma yeri olmasın kendi topluluğu oluşsun istiyorum. Ansiklopedika şuan Vikipedi'nin ilk zamanlardaki hali gibi ve eminim ileride birincil başvuru kaynakları arasındaki yerini alacak, benim maddeye yazdıklarımı saldırı gibi algılamana üzüldüm sadece. Neyse Krofesyonel de maddenin geri kalanı için uygun demiş. İkiniz birden (ki kıdemlileri sizsiniz) uygun demişseniz benim için sorun yoktur. Ayrıca ben tartışma sayfasına "umarım birlikte iyi bir iş çıkarabiliriz" yazmışım yani el birliği ile yapalım demişim, kendim yazıp, çizicem, asıp, kesicem dememişim. Burada bulunduğum sürece topluluktaki herhangi biriyle ters düşüp de kimsenin canını sıkmaya niyetim yok. Sedece aklımdakileri yazıp okuyanların keyif almasını istiyorum. Birlikte ileride başka güzel bir madde çıkaracağımızı umuyorum. Bu başlık denk gelmiş aslında seni kırdıysam özür dilerim. Ben de senin bayramını kutlarım. Kolay gelsin, hoşça kal.--1 03:49, 22 Kasım 2009 (UTC)

Selamlar...[düzenle]

Vaktinde Kürt Açılımı başlığında, açılımın kapanım olacağını belirtmiştin. Dediğin doğru çıktı, tebrik ederim kardeşim. Gel öpecem. --Krofesyonel 19:09, 12 Aralık 2009 (UTC)

  • Eee.. s..kilmedik bir kulağımızın arkası kaldı.. Gör bak, bir-iki yıl içinde daha neler olacak?(Domuzların piyasaya sürdüğü grip geçinceye kadar "öpme, sev!" Sevgiler.--Yazan:Tosun 06:03, 13 Aralık 2009 (UTC)

Hakuna Matata[düzenle]

Takma o istatistiği, istediğin zaman şablonu kaldırabilirsin.

Bu arada yönetici olmak istersen Intercyclopedia'daki üst mercilere adaylığını belirt. Yüküm de hafiflemiş olur böylece :) 10ur 15:39, 16 Aralık 2009 (UTC)

Silinen İçerik İçin[düzenle]

Biri Anal Seks sayfasının tüm içeriğini silmiş. Herhangi bir kullanıcı değil. Sadece I.p. adresi gözüküyor. Silinen içeriği geri geitrmeye çalıştım ve çoğunu geri getirdim fakat bu i.p. adresi engellenemiyor mu tekrar yaparsa maddeyi silerse olacak? Sellin 01:03, 21 Temmuz 2014 (UTC)

Selam.[düzenle]

Görmeyeli nasılsın? Benim için Papa Francis ve Ahmet Davutoğlu maddelerini açar mısın diye soracaktım. 10ur (tartışma) 02:26, 8 Şubat 2015 (UTC)

Bolak şiirleri[düzenle]

Maddenin düzeni için ayrı bir maddede açsan nasıl olur? Hasan Sami Bolak'ın yazdığı şiirler gibi? 10ur (mesaj) 14:20, 6 Ocak 2017 (UTC)

Selamat pagi[düzenle]

Günaydınlar efendim. Mesajımı güzel bir güne başlarken okuduğunuzu varsayarak giriş yapıyorum ve kısa tutacağım. Eğer hala Yansiklopedi hesabınıza bağlı olan e-mail adresinizi kullanıyorsanız ve hayatınıza devam ediyorsanız bildirim alıp mesajımı okuyacaksınız (umarım). Konumuz Magnum opus eseriniz olan Hasan Sami Bolak ve bağlı alt sayfaları. Sorun şu ki Hasan Sami Bolak hakkında internet üzerinde yeterli bir bilgi mevcut olmadığı gibi ayrıca kullanıcılarımız madde içeriğini yansiklopedi espri standartlarına uymadığını bildirdi. Biliyorum burası vikipedi değil ama "kayda değerlik" kuralının yandan yemişi olan "bilinmeyen şahsiyet" adında benzer bir kuralımız mevcut. Bunu nedeni yansiklopedi'nin yalnızca yazarlar veya çok az insan tarafından bilinen kişilerin (bunlar arkadaşlar, tanıdıklar veya düşmanlar olabilir) yansiklopedi üzerinde kirlilik yapmasının önüne geçilmesi içindir. Maddeniz yeni yılda Yansiklopedi üzerinden silinecek fakat yazmış olduğunuz içeriği arşivlemeye vaktiniz var. Bu mesajı madde silindikten sonra görürseniz bana mesaj sayfamdan ulaşabilirsiniz. İçeriği geri almanıza yardımcı olurum. İyi günler. - [BONUS] -- Wolf32 (mesaj) 03.31, 24 Aralık 2020 (UTC)