Kurt Cobain

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Kurt Cobain
Kurt Cobain
Gerçek İsmi Kurt Cobain
Lakabı Kürt Kobani
Doğum Tarihi II. Dünya Savaşından 22 yıl sonra
Doğum Yeri ABŞB
Mesleği Şarkıcı
Hobileri Cocain,Coca cola
Tuttuğu Takım '
Burcu '
En Zayıf Yönü Pompalı tüfek
Olumsuz Özellikleri '
En Büyük Korkusu Nirvanaya ulaşamamak
Vazgeçilmezi '
Favori Sözü '
Favori Kahramanı '
'


Kurt Cobain, dağda yaşayan Ferhat Güzel'e verilen addır.

~ Kenan Evren

Head SHOT!!!1!

~ Announcer
Kürt Kobani silahlara karşı karşı konulamaz bir şehvet sahibi bir sanatçıydı

Asıl adı Kurt Donald Cobain'dir. Ama biz Kört Danıldğ Kobeğyn şeklinde okuruz. Sıcak bir Şubat gününde (20 Şubat 1967) dünyaya gelmiştir. Göbek bağından mikrofon yapıp, doğduktan sonra doktorlara karşı karaoke yapmasıyla ünlüdür. Soğuk bir Nisan gününde (5 Nisan 1994) dünyaya veda etmiştir. Konserde üstüne dekor düşmüş, mikrofon ağzından girip boynundan çıkmıştır. Sonrasında mikrofon çıkartılmıştır, ancak Kört 2 gün boyunca geğirmiştir.

Nirvana grubunun söz yazarı ve solistidir. Gitar da çalar. Maşallahtır, tütütüdür...

Lise yıllarında marijuana'ya sarmış, tam bırakacakken devam etmiştir. Yazıktır, tühtür. Sonrası malumdur. Nirvana ile çalıp durmuştur. Sonra intihar etmiştir, yine yazıktır, tühtür.

İntihar notu:


Boodah'a

Daha çocukça şikayetleri olan. Tükenmiş,deneyimli bir ahmağın ağzından konuşuyor olmak. Bu bayağı kolay anlaşılabilir bir not olmalı. Yıllar boyunca,diyelim ki,cemiyetimizin serbestliği ve benimsemesi ile ilgili ahlak punk rock 101 derslerinden alınan öğütlerin ne kadar doğru olduğunu kanıtlamıştır. çok uzun yıllardır okuyup yazmakla birlikte dinlemekten, yaratmaktan da olduğu gibi heyecan almadım. Bunlar için kelimelerle anlatılamayacak bir suçluluk duyuyorum. mesela sahne arkasındayken ve ışıklar sönüp kalabalığın çılgın tezahüratı karşısında, beni hayran olduğum ve kıskandığım Freddy Mercury'e olduğu gibi etkilemedi. Gerçek şu ki sizi aptal yerine koyamam. Hiç birinizi. Bu basitçe ne sizin ne de benim için adil değil. Aklıma gelen en kötü suç, insanlara karşı sahtekarlık yapıp %100 eğleniyormuşum gibi görünerek dolap çevirmek. Bazen sahneye çıkmadan önce saati yumruklamak, zamanı durdurmak geçiyor içimden. Kulisteyken, ışıklar söndüğünde duyduğum çığlıklar da etkilemiyor beni.

Gücümün yettiğince değer vermek için her şeyi denedim ve deniyorum. Tanrım,inan bana deniyorum,ama bu yeterli olmuyor. Benim ve bizim birçok insanı etkilediğimiz ve eğlendirdiğimiz gerçeğine saygı duyuyorum. Elden kaybolduktan sonra kıymet veren biri,o narsistlerden biri olur. Ben çok hassasım. Bir zamanlar bir çocukken sahip olduğum hevesi yeniden kazanmak için biraz uyuşmaya ihtiyacım var. Son üç turumuzda şahsen tanıdıklarıma ve müziğimizin hayranı olan tüm insanlara daha çok değer verdim, ama hala herkes için beslediğim asabiyet, suçluluk ve anlayışı aşamadım. Hepinizin içinde iyilik var ve sanırım insanları çok fazla seviyorum. Öyle çok ki bu beni mutsuz hissettiriyor. Üzgün, küçük, hassas, değer vermeyen balık burcu. İsa oğlum!neden tadını çıkarmıyorsunuz? Bilmiyorum!ihtiras ve anlayış yemini eden cazibeli bir karım var ve bana eski halimi çok fazla hatırlatan bir kızım. Sevgi ve neşe dolu, her gördüğü insanı öpüyor çünkü herkes çok iyidir ve ona kimse zarar vermez! Frances' in üzgün, kendine zarar veren, ölü bir rock' çı olduğumu düşünecek olmasına dayanamıyorum. İyi yapıyorum, çok iyi Ve minnettarım, ama yedi yaşından beri insanlara karşı genel bir nefret duydum... sırf insanlara iyi geçinmek ve anlayış sahibi olmak çok kolay görünüyor diye. Anlayış! sanırım sadece insanları çok sevdiğim ve onlara çok üzüldüğüm için. Geçen yıllar boyunca mektuplarınız ve ilginiz için alevler içindeki mide ağrısı cehenneminden hepinize teşekkür ediyorum. Ben çok kararsızım, ümitsizim! Artık eski tutkum yok ve şunu hatırla, sönüp gitmektense yanmak daha iyidir(bu sözler, Neil Young'ın hey, hey, my, my... adlı şarkısındandır). Barış, sevgi ve hoşgörü dileğiyle…

Francis ve Courtney ben sizin yanınızda olacağım.

Lütfen Courtney devam et,

Francis için,

onun hayatı için ki ben olmadan daha mutlu olacak. Sizi seviyorum, sizi seviyorum…"