Lafmacun

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Lafmacun Cemaati
Logo
(Lafmacun Logosu)
Sloganı: Lafmacun isteyen?
Hizmet Dili Türkçe
Sektör Grubu İnanç Sektörü
Uluslararası Standartı Yıldız.gifYıldız.gifYıldız.gif
Kurucusu Exnihilo Hoca Efendi
Kuruluş Tarihi 12 Mayıs 1876
Yönetim Alanı 1.2x10731 MegaPiksel
Yönetim Merkezi Konya
Başlıca Şubeler İstanbul, Adana, Gaziantep
Entrü Sayısı
Aktif Mürit Sayısı
Büyüme Oranı (%)
70000
+%9.3
Cemaat Politikası
Cemaat Konsepti
Cemaat Lideri Exnihilo Hoca Efendi
Baş Moderatül Ferrül Efendi
Baş Muhbir Ebu Ramizi bin Lafmacun
Rakip Kuruluşlar Ekşi Sözlük Kirli sözlük
Adresi lafmacun.org


Bunun bi de kıymalısı var, bakmak istersen...


entry-ül mukaddes'e giden yol lafmacun'dan geçmektedür.

~ EHE lafmacun'un özünü açıklarken

İyice girin, her gün 70000 kişi yanılıyor olamaz...

~ Playboy dergisi

Çıkacaksın o şeyden.

~ Bir mürid anası

5 dakika daha, lütfen.

~ Bir mürid

bakun entrü gireyom, bişü olmeyor.

~ entrylerdeki radyoaktif etki söylentilerinden sonra EHE açıklarken


Exnihilo Hoca Efendi efendi tarafından kurulduğu iddia edilen cemaat. ilk olarak cas-ül sinnü tarafından yazı diline geçirilmişse de, kendisinin ömrü vefa etmediği içün ferrül efendi ile yazımına devam edülmüştür. akabinde cemaata katılan yeni laflar ile daha bir serpilip, yaygınlaşmış olduğu söylenir. etkin müridlere cemaat içinde yönetici, moderatül ve muhbir gibi bir takım sıfatlar verilmekte. sırasıyla yönetici denilen zat-ı muhteremlerin taze müridlerle ilgilenip, entrü yeme(söylenenlere göre kabul etme şekülleridir) eylemlerinde bizzat bulunurlar. moderatüllere gelince, onlar ise cemaat içerisinde, adab-ı muaşeret kurallarına uymayan, binbir türlü terbiyesizlik kisvesi altında inançlarını zayıflatan, akl-i dengesiz müridleri denetlerler. muhbir denen diğer zatlar ise gördükleri bir takım yanlış hal ve haraketleri üstlerine bildirip, gereğinin yapılmasını arz-ı endâm ederler.

cemaat yine de garb çevrelerine yakin olduğunu gösterme çabasındadır. bu sebeptendir ki yönetim kademesine tamı tamına 2 adat ecnebi mahlas kullanan kimse getirmişlerdir. kalan örfî mahlaslarla özünü de inkâr yoluna gitmemiştir.

haklarında ek$i sözlük tarafından çıkarılmış mahlukat-ül kilon sözleri de cemaat olduklarını ortaya koymaktadır.


Laf Engine 3,6[düzenle]

müridlerin bir süreliğine cemaat sınırlarından uzak tutulması akabinde cemaat merkezinde yapılan değişüklüklere verilen ecneb-ül cenabet ad. bu değüşüklüklerin tamamıylan cemaat müridlerinin daha rahat bir şekülde ibadetlerini yerine getirmeleri amacıylan yapıldığı söylenmekte. ancak merkezin yasak tutulduğu yaklaşık bir gavur ayı kadar olan sürede geciken ibadetlerin hesabını kimün vereceği bilinmezler aleminde yerini çoktan almıştır. son olaylar ilen yok olması vasıl olmuştur. vasıl olmuş olayları araştırmak ise mevcudiyetine kastetmek ile bir tutulmakta imüş.

Laflog aldatmacası[düzenle]

cemaatin büyük ölçüde bel bağladığı olaylardan bir i de laflog mucizesidir. kutsal entrüde şu şekilde geçer, "bir gün gelecek herkes blog rüzgarına kapılacak, o gün ki gelecek olan laflogdur tüm lafmacun'u bir çatı altında toplasın diye." uzun yıllar boyu bu sebepten beklemiştir müridler gelecek olan mesihi. ancak gelişi beklendiği kadar parlak olmamıştır maalesef. kuru bir yazı aparatı şeklindedir laflog. gerçek bir aldatmaca sonrası bir çok mürid cemaatten ayrılmıştır.


divan i lugat it turk vol 2[düzenle]

ebu ramizi bin lafmacun zat-ı muhtereminin ism-ül cismüdür. aynı şahıs-ül mükemmel bazı kişilerce "reyhânü'l-ramizüb" yani "lügatların yazarı" denmektedir. bu eser tüm sözlük alem-ül mülkiyesinde en çok tane entrü içeren başlık olma özellüğünü de başarıylan taşımaktadır.


cemaatin nüfuzuna ara vermesi[düzenle]

bir takum cenabet çevrelerce "celébrity deathmatch" olarak adlandırılan hareketler cenabunda kimseler anlamadan kapanmuş oluşum. artıkın sadece kıraat edülmek üzere nüfuz sürmekte, artık vahiy gelişinin durduğu da söylentiler arasında.

laf engine v5 turbo dizel[düzenle]

yeni-ül yeps yapısıylan lügat cenaplarında farklı tadlar yakalayan lafmacun tarikatının daha da yenilenerek, dost-ül natürel bir yapıylan yeniden ortaya çıkacağı söylenegelmekte yıllardır. işte o gizli ûpdaté nin adı budur denilmekte. hayırlara vesile olsun..

[1]

Vikipedi mi sandınız burayı? Bu Madde Vikipedi İçeriyor!
Kültür Bakanlığı bu sayfanın içeriğinin Vikipedi'den çalıntı olduğunu ve/veya sayfanın Vikipedicilik içerdiğini tespit etti. İsmini vermek istemeyen üst düzey bir yetkili, bu tarz maddeler yazmak isteyenlerin yanlış adrese geldiğini belirterek Vikipedi'ye başvurmalarını istedi.
Ayrıca 10 gün içerisinde bu maddenin içeriği düzeltilmezse bakanlıkça gerekenin yapılacağını belirten yetkili, "Yansiklopedi yeni bir Zikiyedi olmayacak!" diye konuştu.