Lana Del Rey

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Site'nin halini gören Lana, adminimizi teselli ederken.

Bu nasıl bir şarkıcı oluyor ki?

~ Yasemin Mori yorumuyla Lana Del Rey

Oğlum ile arada 13 günlük yaş farkı'ndan bu kadar rant almak, ha? Beni de Lacivert'e boyasaydınız bari?

~ Björk


Elizabeth Bjarksdottir Grant, aslen anne tarafı'ndan İzlanda asıllı olan daha çok sahne adı Lana Del Rey ile bilinen Amerikan şarkıcı ve söz yazarı'dır. O dönemler lohusa dönemi yaşayan Gudmuns kızı Björk'ün, öz kızı'nın hangi ellere düştüğü'nden habersiz yaşamaya halen devam ettiği iddia edilmektedir. Bir rivayete göre de; bu durumun farkında oğlu ile birlikte olsa da, bu konuda tek kelime konuşacak oğluna karşı paparazzilere gereği'ni bizzat kendi elleri ile yapmakta'dır.

Hayatı[değiştir]

New York'a iltica edilen Lana'nın üvey babası, Konya'dan göç eden muhafazakar bir şahıs'tır. Ergenliğinde aile baskısına dayanamayan bu güzel kız Connecticut'da bulunan denizcilik okulu Kent School'a gitti. Ardından tanıştığı deniz kızlarıyla ilk müzik grubunu arabesk tarzında kursa da sonradan müzik tarzını self-styled gangsta Nancy Sinatra olarak nitelendirmiştir.

Hep bir mafya eşi olmaya çalışmış ancak bulduğu tüm sevgilileri bu zor çalışma şartlarında hayatlarını öldürülerek kaybetmişlerdir. Kliplerinde oynayan tipsiz ve dövmeli şahsın ise eroin tedavisi gördüğü ve Lana'nın destek amacıyla onu oynattığı söylenmektedir.

Die to Born klibinden bir görüntü

Her zaman bir Türk erkeğiyle evlenmek istediğini dile getiren sanatçı bu kişinin özelliklerini şöyle belirtiyor: Hafif göbekli, oldukça kıllı ve her gün traş olması gereken, kaşlarını almayan evde osurarak gezen, 2 haftada bir banyo yapan ve Kibariye hayranı.