Nichijou

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Anime hentai.jpg

İzlediğim en güzel anime!

~ Recep Tayyip Erdoğan

Nichijou (日常; Türkçe: Benim Olağan Hayatım), anlam olarak Suriye'de yaşayanlar olmasada diğer ülkelerde normal bir günü anlatan animedir.

Genel Bilgiler[düzenle]

Nichijou, Keçi el-Arabi tarafından manga olarak 2006'da çıkarılmıştır. Hikaye ise yan hikayeler dışında tamamen okulda geçer.

Karakterler[düzenle]

Yuuko Aioi[düzenle]

Yuuko

D-DOPPIO?!

~ Yuuko

26 Mayıs'ta Suriye'nin Hama kentinde doğmuştur. 14 yaşında Demokratik Kürt Güçleri onu Şanlı Suriye Ordusu'na katılmasını engellmek için onu Japonya'ya götürmüştür ve hafızasını silmiştir. Onu sevdiğini söyleyen ama her ses yaptığında onu döven annesi ise onu liseye yazdırmıştır. Lisede 1-Q sınıfına gitmektedir ve ödevlerini her zaman unutur arkadaşlarından kopya çeker, çekemezse sınıftan atılır.

Mio Naganohara[düzenle]

Mio, acaba niye bu kadar şaşkın?!

Japonya'nın Nagazaki kentinde doğmuştur. Dedesini AB ve D yok ettiği için sinirlenip Irak Savaşı'na katılmıştır ve kaybetmişlerdir. Babası onu Japonya'ya geri gelip okul okumasını istemiştir. Mio sadece bu hikayesini Yuuko'ya anlatmıştır ve Yuuko'nun en yakın arkadaşı olmuştur. RTE'yide çok sevdiğini belirtmiştir.

Mai Minakami[düzenle]

Mai

Türkiye'nin Rize şehrinde doğmuştur. 11 yaşına kadar tarlada çay ekmiştir. 11 yaşından sonra Japonya'ya okul okumaya gitmiştir. Sessiz olmasının sebebi Rize'de annesinin ona "kadın dizini kırar oturur" demesinden kaynaklandığı bilinmektedir. Hergün çay içtiği için çok akıllı ve çok yeteneklidir. Kendisi balıkçılık, ahşap oymacılığı, modelleme ve çok güzel şakalar yapabilir. İki tane köpeği vardır, birisinin adı Pyon birisininde Oguri'dir.

Nano Shinonome[düzenle]

Nano

Hakase (doktor yada profesör) onu toplamıştır ve sırtına bir dişli koymuştur. İçinde 8 GB RAM ve GTX 1080 bulunur. GTA 5'i en yüksekte açabilir. Yuuko, Mio ve Mai ile aynı yaştadır. Hakase'nin annesi görevini yapar. Hakase onun koluna rulo kek yapan bir sistem eklemiştir ama Nano normal bir insan olmak istemiştir ve Hakase reddetmiştir. Birgün Neşet Ertaş dinleyerek okula gitme hayali kurmuştur ve Hakase bunu görmüştür ve onun okula gitmesine izin vermiştir. Okula gittiğindeyse Yuuko, Mio ve Mai'yle aynı sınıf yani 1-Q'ya gelmiştir. İlk sırada arkasında dişli olduğu için sandalyeyi sağa çevirip oturur. Yuuko ona "Eyyy Nano, robot musun sen?" dediğindeyse utanıp cevap verememiştir. Trio Sucharaka onla arkadaş olmak istemiştir.

Hakase[düzenle]

Hakase

Tam çevirisi doktordur ama weeb çevirmenler onu profesör olarak çevirmiştir. 8 yaşındadır, meslek lisesinde okuyup LYS'den tam puan alıp ODTÜ'yü doğmadan önce bitirmiştir. Transhümanist olan en küçük insan olarak bilinir. Nano'yu yapmıştır. Köpekbalıklarını çok sever ve evinin heryerinde köpek balığı vardır.

Sakamoto[düzenle]

Sakamoto

Hakase'nin ve Nano'nun kedisidir. Hakase onu Suriyeli mülteci edasıyla evine almıştır ve konuşmasını sağlayan bir atkı yapmıştır. 20 yaşındadır ve ikisinin kendisine saygı duymasını istemiştir.