Papağan

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla


Papağan
Okumuş bir papağan.

İddia kuponu oynayabilirler

Korunma Durumu

Avukatları var
Kendilerini korur bunlar

Bilimsel Sınıflandırma
Alem: Hayvan
Sınıf: Kuş
Beslenme: Çerez ve tohum
Ömür: 100+ sene yaşayanı varmış
Keşfeden: Jack Sparrow

Babacım - babacım

~ Bilal Bizimkiler Dizisindeki Papağan

Papağanlar, ürkütücü tüylü yaratıklar, 1337'de Mars'tan Dünya'ya özel bir görevle götürüldü, çünkü Christopher Columbus sadece Amerika'yı değil, aynı zamanda Mars'ı da bulamadı. Bundan sonra papağanlar insanlardan daha zeki ve planlarını araştırıyorlar, Dünya üzerinde kontrolü nasıl ele alacaklar (ancak bunu 2116'da yapmayı başaracaklar). Yeryüzüne gitmeden önce, bütün Marslıları öldürdüler, bu yüzden Mars'ta yaşayan hiçbir şey bulunamadı.

Çeşitli renk aralığında türlere sahip kanatlı bir canlı. Tropik bölgeleri veya petshopları doğal yaşam alanları olarak seçmişlerdir. Karga, Alakarga ve Kuzgun türleri gibi insan seslerini taklit edebilecek dil becerisine sahip olmalarıyla bilinirler. Ayrıca bazıları ortamala bir insandan daha akıllı olabileceklerini ispat etmiştir. Kargaların aksine iyi huylu olduklarından evcil hayvan statüsünde köleleştirilmeleri mümkündür. Ayrıca Pastafaryanizm peygamberleri ve din adamları olan korsanlar da papağanları yoldaşları olarak omuzunda gezdirerek oldukça popüler kılmışlardır. Omuzunda papağan geziren korsan miktarının ciddi seviyede düşüşü nedeniyle dünya genelinde "küresel ısınma" adı verilen kötü güç, hızla yayılmaya devam etmektedir. Büyük Pastafaryan klisesinin yaptığı açıklamaya göre eğer bu duruma bir müdehalede bulunulmaz ise önümüzde bize çok kötü günler beklemektedir.

Ayrıca bu kuşa düzenli olarak kuruyemiş sunarsanız ses kayıt cihazı olarak da kullanılabilir. Eğitimini doğru şekilde yapabilirseniz uçabilen bir köpek olabilmeleri mümkündür. Sinirlendirilirse öğretmek için yırtındığınız küfürleri size edebilir veya suratınıza balgam atabilir. Genellikle çevresindeki insanların karakterini kendine örnek aldığından ötürü eğer papağanınız şerefsizlik yapıyorsa bilin ki sizin gavatlığınızdan ötürü kaynaklanmaktadır.

Yapısı[düzenle]

Yaygın bir ev papağanı cinsi olan Boru Anahtarı Diyarbakır'da beslemesi yasak olan cinslerdendir.

Dünya üzerinde bilinen 300-400 farklı türü olduğundan papağanlar hakkında genel ve kesin bilgi vermek çok kolaydır. Gagaları kartalı andıracak şeiklde kanca şeklinde aşağıya eğimli olduğundan bu türün etcil olduğu sonucuna varabiliriz. Ayrıca keskin gagası ile parmağınızı ısıracak olursa kopartabileceğini bi göz önünde bulundurmalısınız. Doğada zaten ne kadar renkli ve dikkat çekici canlı varsa ya hep zehirli veya tehlike arz edici türler olduğuklarını biliyoruz. Sevimli ve dost canlısı görünen şeytan ruhlu bu yaratık çevresinde dikkat etmeniz gerekir. Kedilerle de arasının iyi olmadığını kanıtlayan komikli video kaynaklarında da göreceğimiz gibi kedilere işkence edip şeytanın saygısını kazanmaya çalıştıkları aşikardır. Bunun yanısıra iki ileriye iki geriye olmak üzere dört parmaklı pençelerini tıpkı bir primat gibi nesneleri kavramak veya sinsice saklanmak üzere tırmanmak için kullanabilmektedir. Güvenliğiniz için bu kuşları size alışıncaya kadar daima kafes içerisinde tutmanız tavsiye edilir. Boyutları uzun kola bardakları kadar olan standart sürümlerinin yanında köpek büyüklüğünde olan yaşlanmış türleri de mevcuttur.


UYARI!: Beklenmeyen sıradışı hareket, şeytani sesler veya ailenizi öldürme tehtitleri gibi durumlara tanıklık ederseniz en yakın cinci hocanıza durumu açıklayarak yardım isteyin. Bu durum papağanlarda görülen yaygın bir hastalık olan "Cin Musallat Olması" dır. Eğer yobazların olmadığı bir bölgede veya yurtdışındaysanız bir papaz veya exorcist de işinizi görebilir. Veterinerlere götürmeniz doğru olmaz onlar anca kedi-köpekten anlar ve küçük dostunuzun durumunu daha kötü hale getirebilir.