Pink Floyd

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Pink Floyd
[[Image:|none|200px|Pink Floyd]]
Gerçek İsmi pembe ökkeş
Lakabı pembe
Doğum Tarihi xx kasım 1xxx
Doğum Yeri ankara altındağ
Mesleği kooför
Hobileri önüne gelen herşeyi kesmek
Tuttuğu Takım etimesgut sipor
Burcu kovadan dönmüş boğa
En Zayıf Yönü genital bölge
Olumsuz Özellikleri top
En Büyük Korkusu göt korkusu
Vazgeçilmezi vaz
Favori Sözü anne bize dimes al-kaaaşıııııııııııııııık
Favori Kahramanı kene(the tick)
'


Pink Floyd'un dediği gibi,
Bir başka tuğla duvarda.
Pink Floyd'un dediği gibi,
Keşke sen de burda olsaydın.

~ Gaye Su Akyol
Pink Floyd adlı kişi, bu resimde soldan üçüncü (ama bize göre değil, onlara göre soldan) kişidir. Arkadaşları ile halay çekerkenki bu resimlerinde hangi yörenin oyun havası eşliğinde halay çektikleri hâlâ belirlenememiş olup, İsviçreli kriptologlar ve arkeolojistler tarafından resmin dijital bitmap verilerinden hangi yörenin oyun havası olduğu belirlenmeye çalışılmaktadır.

Bazı şehir efsaneleri ve kaynağı güvenilir olmayan kaynaklara göre (bkz. Uncyclopedia ); Pink Floyd adlı kişi; bebeklik, mahalle, ilkokul, lise, üniversite ve askerlik arkadaşı olan bu 3 arkadaşıyla beraber 19?? yılında birleşmeden önce (yalan olmasın, [[20??}}veya 18** de olabilir) Rockett diye bir şey olmak istemişler, ama bir gün evlerinin mahzeninde babalarından 2. Dünya Savaşı döneminden kalmış elektro gitarları bulmalarıyla beraber (4'ü de aynı anda bulmuş gitarları) aniden büyük bir şöhrete kavuşmuşlardır.


Müzik öncesi kariyerleri[düzenle]

Pink Floyd Güzellik Salonu.

Herkesin bildiği gibi; Pink Floyd ve arkadaşları, mûsîkî çalışmalarına başlamadan önce Ankara'da bir güzellik salonu işletiyorlardı (şu an bu işletme, Michael Jackson'a devredilmiştir.Ölmesiyle Serdar Ortaç geçmiştir.). Bu işletmenin adının "Pink Floyd ve Arkadaşları'nın Güzellik Salonu" değil de sadece "Pink Floyd Güzellik Salonu" olmasına içerleyen ikinci arkadaş (sağdaki resimde en soldaki eleman, ama bize göre sağ), güzellik salonuna gelen müşterilerden birisinin kafasına, kuaförlüğün vazgeçilmezlerinden olan, molaritesi 1 (sayıyla bir buçuk) olacak seyreltilikteki bir H2SO4 çözeltisi dökerek müşterinin kafatasının içinden dumanlar yükselmesine sebebiyet verince, arkadaşlar arasında ufak bir tartışma yaşandı. Yaklaşık 30 dakika süren bu gerginlik, kapıdan içeriye Michael Jackson'ın dönerek girip bu 4 arkadaşı arkasına alıp dans etmesiyle ve sonra da bu güzellik merkezinin bütün haklarını satın almasıyla beraber sona erdi.


Ünlü bir siyasetçimizin de zamanında çırak olarak bu güzellik salonunda çalışmış olduğu bilinmektedir.

Güzelllik salonlarının bütün haklarını herhangi bir ücret talep etmeden birisine devretmenin çok akıllıca bir davranış olmadığının farkına varan Pink Floyd ve arkadaşları, bir süreliğine bazı başka işlerde çalıştılar (yani yine güzellik salonu işletmeciliğine girdiler). Bu sefer insanların saçlarını H2SO4 gibi tadına bakılmayan ama tadı ekşi olan bileşiklerle kesmeye çalışmak yerine, NaOH gibi bileşikler kullanarak güzel bir oh çektiler. Sonra Rockett diye bir şey olmaya karar vermişler. Ama bu sayfanın başında da anlatıldığı gibi, bir gün evlerinin mahzeninde babalarından 2. Dünya Savaşı döneminden kalmış elektro gitarları bulmalarıyla beraber (4'ü de aynı anda bulmuş gitarları) aniden büyük bir şöhrete kavuşmuşlardır.

Müzik kariyerleri[düzenle]

Birkaç konsere çıkıp bir de kaset çıkardılar.

Yutub Skankalı[düzenle]

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte patlak veren youtub savaşlarından Pink Floyd da nasibini aldı. Grup kopiraytlı konser videoları yutuba düştü. Arkası kesilmeden sürekli devam eden bu upload işlemlerinin, uzun süre devam eden araştırmalar sonucu David Gilmour tarafından yüklendiği tesbit edildi. Yapılan soruşturmada David'in bu eylemini Roger'ın artistliklerine kıl olduğu için yaptığı öğrenildi. Daha da fenası, Roger'ın youtub'da david'in konser videolarının altına küfürlü yorum yazdığı da tesbit edildi. Bu olaydan sonra Yutub İngiltere'de Prens Charles'ın imzaladığı Bağımsızlık Bildirgesi ile bloklandı.

Müzik sonrası kariyerleri[düzenle]

Hâlen müzik icra ediyorlar. Yatırım Olarak Trabzon da pompalı tüfek fabrikaları vardır. Aldıkları dizi tekliflerine sıcak bakmaktadırlar.