Amerikan Güreşi

Yansiklopedi sitesinden
(Profesyonel Güreş sayfasından yönlendirildi)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Jeff ve Matt Hardy kardeşler, kendi icat ettikleri pozisyonlarındayken. Kama Sutra'da bu pozisyona Sühorgazm adı verilmektedir.

Smackdown ya da Sinekdown, Oscar Wilde ve Cüppeli Ahmet Hoca'nın çıkarmış olduğu, tüm dünya çapında nerede deli, manyak, ayyaş, sarhoş, mal, salak ve abazan varsa içinde bulunduğu oluşumun adıdır. 1990'larda ortaya çıkan bu hede, ilk başta ABD'de tutulmuş, fakat sonraları Jack Sparrow'un bir sinek ilacı markası için çıkardığı "Sinekdown! Tüm sinekleri Down Sendromu'na sokar! Sokarsa ahan böyle olayım!" sloganı ile tüm dünyaya yayılmış, Ajdar'ın Real Madrid marşını yazmasıyla evrensel bir spor dalı olmuştur. Bu tehlikeyi farkeden İsviçreli Bilimadamları, bütün önlemleri almasına rağmen sporcuların (ya da kendi deyişleriyle güreşçilerin) ayyaş olmasından öteye gidememesini engelleyememiştir.

Güreşçi Tipleri[değiştir]

Bilinen en apaçi güreşçilerden Brother Nero.
Amerikan Güreşi'nin Türkiye'de takıntılı fanları vardır.

Ayyaş Güreşçi[değiştir]

Smackdown'da en çok tutulan güreşçi tipidir. Buna örnek olarak Jeff Hardy, Monkey D Luffy, CM Punk, Finley ve Matt Riddle'ı örnek olarak gösterebiliriz. Bu güreşçiler, her maçtan önce İstanbul Etiler'de bulunan bir İspanyol Meyhanesi'ne gider ve orada 3 şişe 70'lik devirirler. Bu şekilde Tekel'in yıllık kazancını ikiye katlamışlar ve İstanbul'da içki satışının yasaklanmasına neden olmuşlardır. Bu yüzden Türkiye'de pek sevilmeyen tiplerdendir. Hatta bu yasaklama yüzünden Gençlerbirliği oyuncusu Fabio Cannavaro, Gençlerbirliği-Sarrak FK maçı esnasında intihar girişiminde bulunmuş, fakat polisler bunu engelleyerek Cannavaro'yu öldüresiye dövmüş ve Boğaziçi Köprüsü'nden aşağıya atmıştır. Fakat Cannavaro şans eseri bir İtalyan gemisine düşmüş ve halen o gemide yaşamaktadır.

Abazan Güreşçi[değiştir]

Abazan güreşçi tipi, Rey Mysterio.

Smackdown'da en çok tutulan ikinci güreş tipidir. Buna örnek olarak sadece Rey Mysterio'yu örnek olarak gösterebiliriz. Çünkü Rey, her müsabakada en az 25.000 kez sakso çekmekte ve 32.000 kez 619 hareketi adı altında yandan vermekte, rakibini becermektedir. Bu yolla maçları kolayca kazanmaktadır. Gençlerin bu maçları izleyip, ahlakî değerlerini kaybettiğini zanneden bir kısım insanlar, bu yayını engellemeye çalışmış, kapağı her seferinde Basan Sami Holak'a atmış, fakat kapak her zaman geri gelmiştir.

Bilgehan Demir Uyarıyor !!![değiştir]

Merhaba ben Bilgehan Demir. Sizlere bazı uyarılarım var. Tabi biraz da üzgünüm, neden mi ? Çünkü bu hareketleri hala deneyenlerin olduğunu duydum. Arkadaşlar kesinlikle bu hareketleri denemeyin. Özellikle siz çocuklara sesleniyorum. Bakın en profesyoneller bile çok ciddi sakatlıklar yaşayabiliyorlar. Bu hareketleri denerken en geniş güvenlik yöntemleri altında yapıyorlar. Buna rağmen biliyorsunuz John Cena, Rey mysterio, Undertaker, Batista, Edge çok ciddi sakatlıklar yaşadılar. Siz siz olun herhangi bir yerde bu hareketleri sakın denemeyin. Beni de üzmeyin. Çok rica ediyorum bu hareketleri denemeyin, sadece izleyin. Anlaştık mı? Bence anlaştık.