Rusya

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Çevreye verdiğimiz rahatsızlıklardan dolayı özür dileriz - Yansiklopedi Belediyesi BU MADDE ÜZERİNDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR!
Bu madde yeni keşfedilmiştir ve içeriğinin geliştirilmesi amacıyla Yansiklopedi uzmanları tarafından aralıksız 24 saat çalışmalara devam edilmektedir.
Uzmanlarımız maddeyi ekşitmeden en kısa zamanda tamamlayarak standartlara uygun hale getirmek için geceli gündüzlü çalışmaktadırlar.
Smurfs деревня
Bayrak Arma
(Bayrak) (Arma)
Sloganı: Bir saat 100 dolar!
Konumu
Resmi Dili Cyka Blyat, Anfibikçe
Dini Bir saat 100 dolarcılık
Hükümet Şekli Kapitalizm, Komünizm, Faşizm vb. gibi sonunda -izm ekini barındıran her şey.
Rus Çarı Vladimir Lenin
Başbakan Vladimir Putout
Başkent Moskova - Moskva - Москва
Başlıca Şehirler Москва (Mockba), Багдад (BarAaA), Йорк в новом государстве (Nopk b hobom rocyAapctbe), Ноу Ливии (Hoy Nnbnn), Диснейленд (AnchennehA)
Yüzölçümü SSCB + Kaddafi + Saddam + Che + Kanada + Amerika + Kuzey Kore + Disneyland = Dünya/2
Nüfus (2023 itibariyle) 1 milyar
Ulusal Marşı Bir saat kaç dolar? Ya da dolmaz dime?
Ulusal Kahramanı John Benjamin Toshack, Michael Skibbe, Falko Götz ve Dündar Six
Uluslararası Kahramanı Aleksandır Siksallandır, Tutski Yançek ve Oramakomaburamako
Tarihsel Gelişimi Doğdu, büyüdü; yakında ölür.
Para Birimi Rus Doları
Demografik Yapı%100 Rus
İthal Ürünleri Nataşa'dan elde edilen gelir.
İhraç Ürünleri Radyasyon, Votka, Kar, Buz, Nataşa, Pahalı Doğalgaz

“Aah, Rusya, siteler, sesler, kokular, bilgisayar solucanları ve KGB ...”

Rusya, resmî adıyla Rusya Muz Cumhuriyeti (Prusya ile karıştırılmamalıdır) (Rusça: Smurfs деревня [Simörfs Aepebhr]), Asya'nın kuzeyi, batısı ve güneyinde; Afrika'nın kuzeyi ve Kuzey Amerika'da bulunan, dünyanın en büyük muz cumhuriyetidir. Ülkenin komşuları Türkiye, Almanya, Meksika, Çin İmparatorluğu ve Persia'dır.

Rusya, Soğuk Savaş'ın sıcaklığının 10 derece yükselmesinden sonra, Şirinler Köyü'nün devamı olarak John Benjamin Toshack önderliğindeki Kremlin tarafından kurulmuştur. 1991 yılında muz cumhuriyetini kuran Michael Skibbe ve saz arkadaşları, ülkeyi yönetme yetkisine sahiptir.

Avrupa Birliği, İslam Konferansı Örgütü, Muz Cumhuriyetler Birliği, NATO ve Arap Birliği, Rusya'nın üyesi olduğu uluslararası örgütlerdendir.

ekonomi[değiştir]

Rusların memurları aylık 100 dolarlık maaşlarıyla 1 saat sex yapar, ondan sonra gider sokakta ibnelik yaparak ay sonunu getirmeye çalışırlar. Karılarını nataşa olarak komşu ülkelere gönderirler. Ters ilişkilerde aids daha kolay bulaştığından bu ibneler ülkesinde aids hızla yayılmaktadır.

Kökenbilim[değiştir]

Rusya sözcüğü, iki Türk erkeği ve bir Rus kızı arasında geçen diyalog esnası keşfedilmiştir. O zaman Ruslar'ın ülkesi yoktur. Bunlar genelde ıssız kuytu köşelerde vererek geçinirler. Konuşma şöyledir;

 • Dayan Rus!
~ İki erkekten biri
 • Yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah.
~ Rus kızı.

Yani olay bundan ibarettir.

Tarihi[değiştir]

Essah Madde: SSCB

Rusya, Soğuk Savaş'ın sıcaklığının git gide artmasıyla düşüşe geçmiş, halkın iyice güvenini kaybeden Rus Çarı Falko Götz, Kremlin'in bahçesine söz verdiği kıraathaneyi kuramayınca, halkın gözünden iyice düşmüştür. Savaşı kaybettikten sonra, Falko Götz asılmış ve yeni kurulan Rusya'nın başına geçmiştir. Tabi şirin baba geçmişte ülkenin amına koymuştu

Kültür[değiştir]

Rus kültürü sadece Matruşka,Keleş, votka, radyasyon ve Nataşa'dan ibarettir. Özellikle kaliteli Nataşalar'ı Türkiye'ye ihraç ederler. Sadece Nataşa'dan elde edilen gelir 1.124.031 $ civarındadır.

Coğrafya ve İklim[değiştir]

Rusya hep soğuktur. Vallaha lan. İnanmazsan gel de bak.

Nüfus[değiştir]

Rusya'da 9 çeşit azınlık vardır. Bu yüzden Ruslar'a Rus değil, Rusyalı denilmelidir. Rusya'nın toplam nüfusu 1 milyar civarındadır.

Azınlıkların nüfuslarına göre sıralaması ;

 • Türkler; 120 milyon (bkz. Nataşalar)
 • Ruslar; 115 milyon
 • Nataşalar; 60 milyon (Bir Nataşa'ya 2 Türk düşmektedir.)
 • Tatarlar; 55 milyon
 • Ukraynalılar; 30 milyon (Bir Ukraynalı'ya 4 Türk düşüyor. Oha lan)
 • Amerikalılar; 20 milyon
 • Kübalılar; 10 milyon
 • Abazanlar; Geri kalan herkes. (Çüş .mına)
 • Gomilistler; 2-3 tane

Spor[değiştir]

Rusya'da çift kale maç, tatar ruleti ve yağlı güreş dışında pek bir sportif gelişme görülmemiştir.

RubinKazanKazıKazan, Rusya'nın en büyük kulübüdür. Fakat nedendir ki dünyanın en kötü kulüplerinden biridir. Her sene transfer ettiği 3. sınıf oyuncularıyla ünlüdür. Buna Fatih Tepme ve Gökdeniz AkdenizKaradenizKarneleriİsteriz örnek gösterilebilir.

Bouncywikilogo.gif
Beğenemedin mi? Mizahi anlayışın yoksa Zıpırpedi'deki Jimbo Hoca'nın müridlerinin Rusya ile ilgili yazdıkları birşeyler var bre zındık!