Silah

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Liberaller kurşunları atlatmaları durumunda silahımı alabilirler.

Silah, 10 parçaya ayrılır(parçaladıkdan sonra toplaması ayrı dert)
1-Barutlu silahlar
2-Barutsuz silahlar
3-Kimyasal silahlar

Barutsuz silahlar[değiştir]

Barutsuz silahlar M.Ö. -125 derece sıcaklıkda bulunmuştur . Taş, Balta ve Avrat dışında birçok modeli geliştirilmiştir. günümüzde hala daha kullanılmaktadır fakat tüm bunların teknolojiden ektilendiği görülmüştür. Şu anki barutsuz silahların en tehlikelisi Kalem ve Google'dır.
Google.png Google çağımızın en büyük tehlikesidir yanında birde YouTube adlı bir köpeği olduğu söyleniyor ama hamdolsun ki 301 var o bizi koruyor

Barutlu Silahlar[değiştir]

Resimde Şeytan icadı bir Barutlu tüfek görünmekte bu şeyler şişede durduğu gibi durmuyorlar

Barut denen toz Orta Çağ'ın ortalarında bir yerde Çinliler tarafından uzay mekiği yapımında kullanılmıştır. Imparator Tutsu-Ki YhanChek, Uzay Mekiğini uçarken görmüş ve Ejderha oldunu sanmış ve okçularına vurma emri vermiştir. Sonrasında ise kendine bu ejderhanın derisinden zırh (Bildiğin demir işte) yaptırmış ardından efsane olmuştur. Bu olayların ardından barut'un mucidi imparatorun denyoluğunu görünce barutun telif hakkını Ebay üzerinden satışa çıkartmış ve bir Türk bunu satın almıştır(İpek Yolu Kargoculuk'a göre alan Türkmüş). Türkler de bunu kullanıp uzay mekiği yapmış ve bu uzak mekiğini İstanbul'un fethinde kullanmıştır. Sonra bu olay Afrika'ya gitmiş ve Afrikalılar Minigun, Tabanca ve Tüfek gibi silahlar üretmiştir. Sonraları ise bu yaygınlaşmış ve tüm dünyaya yayılmıştır.


Kimyasal silahlar[değiştir]

Silahların yaşama ve doğaya olan olumsuz etkilerini gören insanlar doğaya zarar vermeyecek silahlar yapmanın derdine düşmüş kısa bir araştırma ve geliştirme sürecinden sonra çeşitli gazlar ve nükleer maddeler işlenerek halkın kullanımına sunulmuş ve birçok lider tarafından kullanılmıştır örnek verecek olursak:
Hitler bu silahların kullanımına önem göstermiştir. Bizzat kendisi Nazi kamplarındaki Alman olmayan herkesin beğenisine sunmuş ve olumlu sonuçlar almıştır (Sabunları bonus olarak elde etmiştir). Ayrıca savaşlarda kimyasal silah kullanımı serbesttir hatta kullanılmaması ayıptır ama nedense herkes tam tersini idda etmektedir.

İlk Barutsuz silahlar[değiştir]

İlk silah M.Ö. bilmem kaç yılında bir Zenci tarafından bulunmuştur bunu gören beyazlar onlardan ilham alıp daha değişik şeyler yapmışlardır Asyalılar bu işde biraz geride kalmışlardır.Asyalıların neden sansürlü silah yaptıkları ise İsviçreli bilim adamları tarafından henüz tespit edilememiştir. Fakat Mossad ajanlarına göre bu durum asyalıların yaptığı silahların dünya ortalamasının altında olduğundan utançlarını gizlemek için yapılan bir eylem oldunu idda etmektedir. Bu bilgini doğruluğu hala daha Ekşi Sözlük'de tatışılmaktadır.

Daş devrinde çıkan 1.dünya yastık savaşının bir minyatürü zart mağarasının duvarında bulunmuştur


Tarihde bulunan ilk silah Taş dır. Bilindiği gibi eskiden herşey taşdan yapılırdı insanlar taşda yatar kalkarlardı. İlk silahın üretilmesine yardım eden şirket YaTAŞ dır Yataş taşdan yataklar yapar ve satardı bu marka ünlü olunca herkes mağarasına bir Yataş almıştır sonra "YASTIK SAVAŞI" denen ilk savaş türü yıkmıştır yatak taş olduğu için yastıklarda Granit idi . I.Dünya Yastık Savaşı 256.498 kişinin hafıza kaybı 4.752.272 kişinin ölümü 564.9874.842.208 kişinin ağır yaralanmasıyla bitmiştir


Kalkan, Balta, Kılıç bunlar orta cağ silahlarıdır

Bulunan 2. silah ise Baltadır sonraları Kılıç at Kalkan vb silahların çıkmasıyla mertlik başlamışdır. Silahlar artdıkça savunmak için insanoğlu Zırhı icat etmişdir. Büyük savaşlar çıkdıkdan sonra akıllanamayan insanlar savaşı bitireceğine korkak askerler kullansın diye uzun mesafeli silah olan Yayı bulmuştur bu teknik ilerleyip ilk olarak Crossbow sonra Ballista bulunmuştur. Böylece ilk barutsuz uzun menzilli silah ortaya çıkmışdır.


İlk Barutlu silahlar[değiştir]

İnsanoğlu Kılıç, Balta ve Yay vb aletlerden sıkılınca silahlara farklı bir bakış açısıyla bakıp Yay'ın kol kuvveti gerektirmeyen bir türünü icat etmeye çalışmıştır. Bunun sonucunda Mancınık icat olmuş fakat ilk mancınıklar çok kısa menzilli ve taşıması çok zor olduğu için biraz bilim kullanmak istemişlerdir. Birkaç tür denemeden sonra Barut u bulmuş sonraları ise Topu icat etmişlerdir fakat top da çok ağır olduğu için fakat mantığı güzel geldiği için bunu küçültüp elde taşınan hale getirmişlerdir adınıda El Topu koymuşlardır. Bu teknik işleye işleye Tabancanın ilk hali bulunmuştur.

Tabancanın biraz modernleşmiş hali buları genelde somalili korsanlar kullanırdı

Yıllardır var olan Mertlik tüfek icat oldukdan sonra mozulmuş yerini Demokrasi almışdır ve Şuan günümüzde kullanılmakdadır fakat daha ilerisi için Lazer Tabancaları yada Army of the Ajdar kullanılacak gibi durmakdadır.


Kovboy türü magnum bu tür silahları kullanmak için gölgenizden hızlı olmalısınız


Silahlar listesi[değiştir]

= Ateşli silahlar listesi[değiştir]

Barutsuz silahlar Listesi[değiştir]


Kimyasal silahlar listesi[değiştir]