Tuncay Şanlı

Yansiklopedi sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Tuncay Şanlı
Tuncay Şanlı
Gerçek İsmi tuncay osman necip şanlıgil
Lakabı sus!
Doğum Tarihi 12.35.1900
Doğum Yeri hollanda antilleri
Mesleği asansör tamircisi,hemşirelik

hobileri= burun karıştırmak,aklından sayı tutmak,sıçma. tuttuğu takım= fb (ne yazıkki)

Hobileri {{{hobileri}}}
Tuttuğu Takım {{{tuttuğu takım}}}
Burcu öküz
En Zayıf Yönü futbol oynayamaması
Olumsuz Özellikleri sus işareti!
En Büyük Korkusu gole sevinememek
Vazgeçilmezi prima
Favori Sözü bu kez atıcam
Favori Kahramanı pele

Manchester United maçında skoru 4-1 den 4-2 ye getirdiğinde Manchester United taraftarına yaptığı "sus" işareti hala hafızalardadır. Uzun yeleli kırmızı suratlı bu delikanlı için ormanda "yeşillikler içinde bir çitah, tribünler önünde bir hindi, reklam panoları önünde bir katır" denilmektedir. Ana mesleği hemşirelik olan Şanlı'nın bu konuda ki beceriksizliği onun sadece "sus" hareketleri ile hafızalara kazınmasını sağlamıştır.

Sahalara geçişinden sonra yakaladığı amansız deli dana hastalığı onun hiperaktif hayatının başlangıcı olmuş, çocukluğunda izlediği forest gump filminin etkisi ile kendini koşmaya koşmaya ve koşmaya adamıştır. Koşan futbolcular arasında Beşiktaşlı Sertanın veliahtıdır. O Sertan ki aldığı topu her zaman çizgiye indirebilen yegane futbolcu olmakla beraber kendisi futbol hayatının sonuna kadar çizgiyi değil reklam panolarını sahanın sınırı zannetmiş asla çizgi de duramamıştır.

Kendisi dünyanın en büyük bir camiasını terkederek kariyeri için büyük bir adım atmış Premier lig de kendi deyimi ile 'boro takımına geçmiştir. Kendi deyiminin 'boro olması "bak nasıl da uyum sağlarım her türlü ortama" mantığı ile olmaktadır. Biz zavallı futbolseverler bu mantığı daha önce globalleşen dünyanın ve kollektif futbolun en bi süper hocası Fatih Terimin italyanca konuşma sevdasında -ki bu yalakalık milan başkanının "yeter lan susturun şunu" diye isyanına sebep olmuştu- büyük bir tiksinti ile görmüştük.

Premier ligin kariyeri için büyük bir adım olması, ligin ondan öğreneceği çok şey olmasındandır. Bu transfer tarihin en büyük transferleri listesinde Fenerbahçe'nin Wagenhaus, Galatasaray'ın Iorfa Beşiktaş'ın McDonald transferlerinden sonra gelmektedir. Ayrıca kendisinin geceleri makyaj yapıp Tuğba Özay diye ortalıkda gezmişliği vardır.hoijdonk la aşk yaşıyor.