Vadaaaaa!! Software

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla


Vadaaaaa!! Software
Logo
(Valve Logosu)
Sloganı: VADAAAAA!!
Hizmet Dili Mavi ekran türkçesi
"VADAAAAA!!" dili
Sektör Grubu Video Oyunu, Abur cubur,
Banka
Uluslararası Standartı Yıldız.gif
Kurucusu Cave Johnson
Kuruluş Tarihi 1765
Yönetim Alanı ABŞB
Yönetim Merkezi Bina
Başlıca Şubeler Amerika Büyükşehir Belediyesi... Başka aklıma gelmedi.
Bölüm Sayısı Counter.gif
Aktif Oyuncu Sayısı
Büyüme Oranı (%)
Counter.gif
Counter.gif
Vadaa Politikası Vadaa
Vadaa Konsepti Vadaa
Yönetici Vadaa'lar
Yönetici yardımcısı G-Man
Bağlı birimler Ülker, Microfost,
Apaçi Atıcı Bilimcileri
Rakip Kuruluşlar Übisoft, Æ, Rito Games
Adresi "Bir sorun bildir..." hazır.
Üzgünüz, Ubuntu 22.04 içsel bir hatayla karşılaştı....

Valve Vadaaaaa!! Software adından da anlaşılabileceği gibi Yapı Kredi'den istifa eden bir grup Vadaa ve işsiz herif Cave Johnson tarafından kurulmuş oyun yapan bir şirkettir. En parlak dönemini Haylayf ve Kantır'ı çıkardığı zaman yaşamıştır ve yaşamaya devam ediyor.

Tarihi[değiştir]

Develer tellal iken, pireler berber iken, daha Vadaa'lar Yapı Kredi'ye maskot ve Cave Johnson'nın daha duş perdesi yapıp sattığı vakitler bir grup Vadaa Yapı Kredi'ye maskot olmaktan bezer ve istifa eder. Daha sonra Apaçi Duş Perdesi şirketinde çalışmaya karar verirler. Tabi o zamanlar Cave Johnson'nın planları başka,

"Vadaa!!"lar.

Apaçi Duş Perdesi şirketinden o kadar çok kâr etmişti. Bunu bilime yatırım yapmak için kullanacak. Bizim Vadaa'lar bunu öğrenince Cave Johnson ile bunu istişare etmeye karar verdiler. Vadaa'lar şu düşünceyi savunuyordu; "Bilim yerine video oyunlarına yatırım yapmak daha kârlıdır.". Daha sonra Cave Johnson şu cümleyi konuştu; "Elbete ki oyun daha kârlı olur fakat bilim de bizim için oldukça önemli."

İşte böylelikle hem Apaçi Atıcı Bilimcileri, hem de Valve Software kurulmuş oldu. Cave Johnson Vadaa'lar ile aralarında çeşitli sıkıntılar yaşadığı için daha sonra Valve Software'i Vadaa'lara sattı ve Vadaa'lar Valve Software'in ismini "Vadaaaaa!! Software" yaptı. Cave Johnson ise yoluna Aperture Science ile devam etti.

Özellikleri[değiştir]

3'e Kadar Sayamaz[değiştir]

Valve'da "3'üncü" ve "oyun" kelimeleri aynı mıknatısın eş kutupları gibi, bir araya gelmesi zordur. Haylayf: Aliye'den sonra hiçbir şekilde oyun çıkarmadı ([ARKADAN SES GELİR] Ali Masadan Kalkma). Half-Life: Episode 2, Portal 2, Dota 2, Left 4 Dead 2, Counter Strike 2 (o daha çıkmadı bile)... Henüz çıkarmadığın heyecan verici (!) oyunları beklemekten sabır taşına döndük.

"Vadaa Zamanı"[değiştir]

Vadaa'lar dönektir, hiçbir zaman sözlerinde durmazlar. Bu yıl içerisinde yayınlarız derler, ya sonraki yıl çıkarırlar, ya da "ne zaman olursa" deyip en sonunda projeyi rafa kaldırırlar.

Valve'ın ofisindeki bir saat

Ülker ile Anlaşmazlıkar[değiştir]

Ülker, Haylayf markasını yaygınlaştırmak için Valve'dan Half-life oyununu yapmasını ister. Half-Life ilk yayınlandığında bilinçaltına gizlice Ülker reklamları yerleştirme girişiminde bulunur. Ardından Valve anlaşmayı feshederek tek ayak üstünde gözü kapalı vaziyette 42'ye kadar sayar. Feshetme sebebi ise oyunun satışları arttığında Ülker parayı götürürken Valve'ın bir kuruş dahi kazanamamasıdır. Ülker olaya itiraz eder, mahkemeye başvurur. Hakim ise Valve'ın tek ayak üstünde 42'ye kadar saydığı için bir şey yapamayacağını söylemiştir. Ondan sonra Valve tüm Ülker reklamlarını kaldırdı ve düşman karakter olarak G-Man'i, yani Ülker'in sahibini koymuştur.

Ayrıca bakınız[değiştir]