Weeaboo

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla


Weeaboo, Klinik psikoloji bilim dalının tedavi için IOSAKDT ekibimizle koordine çalıştığı bir sinir hastalığı olarak sözlüklerde yer almaktadır. Hastalık yalnızca anime izleyiclerinde gözlemlendiği için doktorlar hastalığın gelişmemesi adına anime izleyicilerine sık sık molalar vermelerini ve dışarı çıkıp sosyalleşmesini tembih etmekte. Hastalığın görülme sıklığı "Otaku" denilen benzer bir hastalığa sahip kişilerde %90~ oranında gözlenmeştir.

Vücut yastığıyla birlikte tipik bir Weeaboo

Tanı[düzenle]

Hastalık kendisini bir anda belli etmez fakat çeşitli bariz semptomlar ile ayırt edilmesi üçüncü bir şahış tarafından tanı koyulmasını kolaylaştırır. Hasta bu semptomları kendisi fark edemeyecek mentalitede olduğundan uzun süre kendi başına bırakılmamalıdır, ama odasına girerken kapıyı çalmanız şiddetle tavsiye olmakla birlikte kazayla hentai, yiff veya çok daha miğde bulandırıcı içeriklerle karşılaşma riskinizi ciddi oranda düşürecektir. Ayrıca Japonlar bu hastalığa tam bağışıklığa sahiptir. Japon değilseniz risk grubundasınız demektir.

Temel weeaboo tanısındaki semptomlar aşağıdaki gibidir:

 • Kötü kişisel hijyen
 • Küçük ve sevimli şeylere "KAWAIII!!" gibi tepkiler vermek.
 • Cümlelerin içerisinde rastgele Japonca gelimeler kullanmak (ör: -desu, kono yaro!, onii-chan)
 • 80'li yılların yanında bile garip kalacak giyim tarzı
 • Çene sakalı (dişiler dahil)
 • AnimeSeyir gibi platformlara üyelik
 • Bir anime karakterini "Waifu" ilan etme (bu aşamadaki birisinden tedavi ümidiniz kesin)
 • YouTube'da anime karakterleri gibi giyinip makyaj yapan "kız"ları takip etmek
 • Şarkıların Nightcore versiyonlarını tercih etme
 • Karşı koyulamaz bir katana alma isteği
 • Kendini Japon ilan etme
 • Vücut yastığı sahibi olma
 • Yansiklopedi yazarı olmak (bi saniye...)

Bu kriterlerden en az 2 tanesine sahip kişiler Weaaboo olabilir

Hastalığın Aşamaları[düzenle]

Sıfır Aşaması[düzenle]

Anime izleme aşaması, bu aşamada hiçbir negatif durum gözlenmemiştir. Kişi sağlıklıdır (veya öyle görünüyordur) ve topluluğun normal bir üyesi olmaya devam eder. Bir sıkıntı gözlemlenmez.

Başlangıç Aşaması[düzenle]

Kişi bu aşamaya ulaştığında izlediği anime ve mangaları savunma moduna geçer. Çevrede veya internette anime tartışmaları yapar. Sevdiği animeler ve genel olarak Japonlar hakkında olumsuz konuşulması kişiyi rahatsız eder ve agresif yanıtlarla tepki gösterir. Bu aşama Otaku'luk olarak da bilinir. Bu aşamada kişi erken tedaviyle kolaylıkla iyileştirilebilir.

Gelişme Aşaması[düzenle]

Başlangıç aşamasının ateş tutmuş halidir. Mantıklı bir konuda ortak fikire sahip olmak zordur. Diğer "Baka gaijinn" in onu anlayamadığını iddia edebilir. Bu aşama Weeaboo olmadan önceki son aşamadır, hemen tedavi edilmesi gerekir.

Weeaboo 1.Seviye[düzenle]

Popüler olmayan ve garip tür animelerin izlenmeye başlandığı durumdur. Kişi yavaş yavaş japonca konuşabilir duruma gelmiştir. Japonların üstün ırk olduklarını düşünüp kendi kültürünü unutma bu aşamada hız kazanır. Bu kişinin bilinen tedavi yöntemleriyle kurtulabileceği son aşamadır.

Weeaboo 2.Seviye[düzenle]

Bu aşamada kişi artık katana koleksiyonu yapmaya başlamıştır. Sosyal medya hesaplarındaki profil resmini anime avatarı olarak değiştirmiş ve ayrıca çeşitli anime gruplarına üye olmuştur. Genellikle anime oyunları, light-novel ve sevdiği karakterlerin ıvır-zıvır oyuncakları da kişin yanında mevcuttur.

Ninja yürüyüşü yapan bir Weeaboo sürüsü

Weeaboo 3.Seviye[düzenle]

Hastamız artık cosplay yapmaya veya cosplay etkinliklerine katılmaya başlamıştır. Dışarıda ellerini geriye atıp rükuya gider pozisyonda "Ninja yürüyüşü" yapmakta ve apış arası kokmaktadırlar. Eğer silmiyorlarsa internet tarayıcıları tamamen hentai ve doujinshi doludur. En az bir adet dating sim oyunu bitirmiş olup kesinlikle bir waifuları vardır.

Weeaboo Mutlak Seviye[düzenle]

Gerçek hayattan kopma ve hayatı 2 boyutlu yaşama gözlemlenir. Bu aşamadaki birisinin tedavisi imkansızdır. Acısına son vermek istiyorsanız fakat elinizi kana bulamak istemiyorsanız bu kişiye Japonya uçak bileti görünümünde Brezilya uçak bileti hediye edin. Onlar orada hallederler.

Tedavi[düzenle]

Osmanlı döneminde Weeaboo tedavisini gösteren bir minyatür

Otaku tedavisinde uygulanan yöntemler uygulanır. Hasta kişi bir sandalyeye bağlanır. Gözlerini kapatamayacak ve kafasınızı çeviremeyecek pozisyonda Doktorlar dizisinin tüm bölümleri zorla izletilir. İşlem sırasında direniş gözlenirse kalın bir odunla hastanın böğrüne böğrüne vurulmalıdır.