Windows Live Messenger

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Cinler, güvenlik nedenleriyle çalışmayı yarıda bıraktı.

Bu günden sonra evde, ofiste, kafede, meydanda mesencırdan başka bir şeyle konuşulmaya...

~ Karamanoğlu Bilgeytz Bey

Burası kasıyor MSN var mı???

~ Donald Trump

Tatlım orda mısın

~ ayca_22


Nedir, Ne Değildir?[düzenle]

Tam olarak bilinmemekle beraber ilk kez M.Ö. 8. yüzyılda Mikrofostoğulları tarafından dişi maymun düşürmek için kullanıldığı varsayılan haberleşme şekline verilen addır. İlerleyen teknoloji sayesinde bu haberleşme sistemi dijital ortamla tanışmış, kullanım alanı genişlemiştir. 2007 yılında Siktırans Dergisi tarafından yapılan araştırmaya göre, MSN Messenger kullanarak kız düşüren erkek sayısı, Kuzey İrlanda'daki penguen sayısının 4 katıdır. Bu rakam da tam olarak Mikrofostoğulları'nın dişi maymun düşürme ihtimalinin 82'de 5'i kadardır.


Günümüzde 5 yaşındaki veled-i zinaların bile ortamdan ortama akabildiği yegâne bir platformdur. En büyük şeytani icat ve karı kız kaldırma platformudur kendisi.

Microfost.png

İşletim Sistemleri

MS-DOS · Windows XP · Windows Vista
Windows 7 · Windows 8 · Windows 10
ReactOS

Programlar

Not Defteri · Komut İstemi · Internet Explorer
Windows Live Messenger · Regedit
Mayın Tarlası

Office

Microfost Office · Microfost Word · Microfost Excel
Microfost Powerpoint · Microfost Access
Microfost Outlook

Kişiler

Fil Geyts · Steve Ballmer · Devolopers!

Adab-ı Muaşeresi[düzenle]

Her türlü iletişim şeklinin bir adab-ı muaşeresi olduğu gibi, MSN Messenger'da yapılacak muhabbetin de kendine özgü görgü kuralları vardır.

Belli başlı kuralları;

- Titreşim denen illet şeyi kullanmak sakıncalıdır. Kendisi, titreşimi alan insanı çileden çıkarmak için yeterlidir. Yine Siktırans Dergisi'nin bir araştırmasına göre, titeşim yüzünden çıkan kavgalarda ölen insan sayısı, son 23,8 yılda azalan Oksijen atomları sayısının çeyreği kadardır.

- Harf yerine saçma sapan hoplayan zıplayan tipler konulmamalıdır, cinayet sebebidir. Latin arkadaşlar sağolsun doğru düzgün harfler icat etmişler, bu yolla daha kolaycana anlaşılmış her şey. E peki kardeşim bunu biliyorsun da ne diye harf yerine saçma sapan hareketli kargacık burgacık şekiller koyup karşındakini psikopata çeviriyorsun?

- Dikkat çekmek için 10 saniye içinde 72 defa çevrimdışı olup çevrimiçi olmak, MSN'de durumu çevrimiçi olan ve ne yazık ki bu gereksiz insanı listesinde barındıran zavallı için ekranın sağ kısmının kullanılmaz hale gelmesi demektir. Yapma etme arkadaşım, ayıptır.

- Görüntü resmiyle sürekli oynamak, zırt pıt karı kız resmi koymanın karşıdaki bünyeye geridönülemez hasarlar verdiği bilimsel olarak ispatlanmıştır.

- Hatmeyl hesabında ismi geçmeyen, görüntü resminde donsuz kovboy gibi alakasız resimler bulunduran insanların, görüntü adlarına ismi dışında bir şey yazmaları karşısındakine saygısızlıktır. Karşındaki insan senin kim olduğunu ne olduğunu kafasına çakmak zorundamı ki böyle yapıyorsun? Bir de zırt pırt değiştirirler böyle görüntü adını. Hayret bir şey sinirlendim yine.


Bazı Çıtır Kız MSN'leri[düzenle]

Bunlar da, ileride işinize yarayabilecek mesenelerdir, kamera açarlar istediğinizi yaparlar kulağınıza küpe olsun.