YanOyunlar:World of Warcraft

Yansiklopedi sitesinden
(World of Warcraft sayfasından yönlendirildi)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
WOW
Yoda.jpg
Geliştirici Kar fırtınası
IGN Puanı 31/31
Yayımcı Sağanak yağış
Oyun Motoru 140 hp dizel
Platform PC DVD.jpg Kompüter

Nah.png NES

Çıkış Tarihi 1337 BC
Tür Ömür törpüsü
Yaş Sınırı 3+
Dil kek
Sistem Gereksinimi Aylık 15-20$


Biz bu haltı, 3. Dünya Ülkeleri'nin çocukları embesil yetişsin diye ürettik.

~ Blizzard yorumuyla World of Warcraft

Counter nedir ki, Dota nedir ki??

~ Bir internet kafe bağımlısı yorumuyla World of Warcraft

Lan raid kasçam diye 4 gündür su içmiyoooaaahhh...

~ Susuzluktan ölen dengesiz WoW'cu salak Çinli velet

İran Scourge mu oluyor şimdi? Ahmedinejad Ork Shaman kasmış PvP'de yenermiş beni.

~ Bush

Karışıklık içersindeyim.

~ Ajdar

Lan vırın kellelerini.

~ Recep Tayyip Erdoğan

WOW 1 YTL O-L-A-C-A-K.

~ Cem Uzan

Ben bu meleti 20 yıldır kullanıyorum bişey olduğu yok.Lan yanlış oldu galba

~ Morijuanyacı Hoca

Hep en düşük Zarı ben atıyorum,bu işte bi ipnelik var ama maksat bilime bi katkımız olsun

~ Orson Welles


World Of Warcraft (Ya da kısaca WOW.. Hayret efekti olan değil..), Blizzard'ın planladığı bütün dünyaya hükmetme projesidir. Ufak ve embesil veletlerin aslında ileride çok başarılı olacaklarını hesaplayıp beyinlerini yıkama çabasındadir.

Projenin pek başarılı olmadığı gözler önündedir. Projeye katilan herkes keyfinden memnun ve Blizzard onlar için maymun olmaktadır. Bu Blizzard'ın 40 yıllık kazancını bir çırpıda bitmesine neden olmuş ve Azeroth LTD. ŞTİ., Blizzard'ı dövdükten sonra projeyi satın alıp bilgisayar oyununa çevirerek para kazanmaya başlamıştır.

Oyun Hakkında[değiştir]

Epic Mount--(destansı binek)--
tier 10 giymiş bir warrior

Oyunda Herhangi bir ırkı seçip çeşitli gudik eylemler yapıyoruz. Zıplamak, kılıç sallamak, gülmek, düşmek, parande atmak, vs. gibi. Atlarımız çok önemlidir. Bir tepikte bile rahatçana sikebilirler bizi. Oyunun ilerleyen kısımlarında elde edilen kar98lerin ezik playerları rahatçana kesmede işe yaradığı söylentisi vardır. Çünkü o silahlar +5 kara büyülüdür. Ateş edilen oyuncu köpek olup salyalarını toparlayamıyor. Oyun'un asla sona ermemesi için blizzard Chuck Norris ile anlaşmış ve onu oyuna dahil etmiştir. Herkesin bildiği gibi (wow bağımlıların bile) Chuck Norris dönen tekmeleri sayesinde yenilmezdir ve bu yüzden wow oyuncularının %20'sinin (ki bunlar wow çıkmadan önce zaten bütün zamanlarını oyun oynamaya harcıyan özürlü insanlardır) sinir krizinden ölmesine neden açmıştır.Değerli parası azalan blizzard chuck norris'i kovmuştur fakat chuck norris kovulmadan oyuna çok büyük hasarlar vermiştir... Bunlardan biri oyun'da scourge ismini taşıyor. Bir kâhin'e göre günün birinde geri dönecek (çozın one) ve blizzard şirketini çökerticek.

Irklar[değiştir]

Birkaç ırkın resmi

Bu oyunda Tanrılara karsi gelip dünyaya ne olarak gelebileceğimize karar verebilmekteyiz (Yine insan çerçevesinde; fazla abartmayalım). Çok büyük bir olay gibi görünse de aslında bürokrasi düzeyi basitliğiyle insanî varoluş felsefesini registry optimizer derince sorgulamaya iten çoktan-seçmeli bir formdur. Seçenekler önümüze konmuştur. Eger tanık olduğumuz dehşetengiz varoluş formunu sorgularken kendi içimizde kaybolmazsak veya odada "HIYAAAAAA!!!!" diye kosturup "BİZ NEYİZ YAHU?!!!!!" cümlesiyle camdan atlamazsak formu doldurmaya hak kazanmışızdır.

Normal bir insan = Human(insan)
Bitkiyle çiftleştirilmiş bir insan = Night elf(gece elfleri)
Kafasına ağırlık düşmüş bir insan = Dwarf(noel babaya benzeyen cüceler)
Yıkandıktan sonra kurutucuda unutulmuş bir insan = Gnome(cüceninde cücesi olan cüceler)
Burnundan çıkardığı mukusları martılara atan bir insan = Orc
Şakasına mezara gömülüp orda unutulan bir insan = Undead(Yaşayan ölüler)
Kulaklarından asılmış bir insan = Troll(Devasa olmayan Troller)
çeşitli büyükbaş hayvanlarla çiftleştirilmiş bir insan = Tauren
Night elf ile çiftleştirilmiş bir insan = Blood Elf(kan elfleri[yarım elf])
Atla çiftleştirilip nazar üzerine büyüsü yaptırılan insan = DraeneiHangisi en cazip geliyorsa (karar vermek biraz zor olabilir) onu işaretliyoruz. Cinsiyetimizi ve serbest mesleğimizi (avcı, büyücü, savaşçı, tecavüzcü, barışçı, manav, tapu kadastro emeklisi, sapkavanozcu,vampir,vs.) de seçip işaretledikten sonra gerekli işlemleri yapması için formu Zeus'a teslim ediyoruz. Artık çağımız teknoloji çağı olduğundan bu işlemler internet üzerinden yapılmaktadır. Sonracıma oyuna geçip etraftaki masum hayvanları parçalayarak XP denen bir madde bağımlısı oluyoruz.

Oyunda Goldshire adlı küçük mehrum bi kasabada cinsel faliyetlerde bulunabiliriz. her hafta grup sex partileri, indiremessen indirirler gülüm tarzında oyunları ile dikkat çeken bu kasaba gayet abazan kişiler ve gaylar tarafından ayakta tutulmaktadır. Bazı bazı bu kasabada kurulan moonfairydasexbaşkadır adlı karnavalda eğlencenize azcık cinsellik katabilirsiniz.horde tarafında böyle bir kasaba bulunmadığından dolayı kasabanın önüne gelip "ogada mugado" diye bağırıp kaçarlar.

İlerleyiş,İvme ve Sonuç[değiştir]

Genel olrak oyun kafa yapan bir yapıdadır...goldshiresinden...epic atından...epic dalgasından...kafa yapar çok fena saatlerce pc başında kitlenme olayları yaşarsınız bazı bazı...kendinizi tarihine kaptırırsınız...gerçek hayatı unutup ve en önemlisi RTEyi unutup AH'ye taparsınız...