XBok One

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Construction.png Bu maddeye içerik gerekiyor! Lütfen aşağıdaki kriterlere dikkat edin:
  • Gerçek ansiklopedi formatına uygun olmalı,
  • Bölümler ve paragraflardan oluşmalı,
  • En az bir veya iki resim bulunmalı,
  • Diğer maddelere bağlantılar olmalı,
  • Kendi içinde bir yapı oluşturmalı ve mizahi ruhu olmalı.

XBok One[düzenle]

XBok One, Microfost'un 21 Mayıs 2013'te tanıttığı yeni, 8. Nesil video oyunu zortingenidir. XBok 360'ın halefi olan konsolun,[1][2] XBok Live'ın Kasım 2012'den itibaren beri resmî olarak Türkiye'de hizmet vermeye başlamasından dolayı, Türkiye'de Eylül 2014'ten itibaren satışa sunuldu. (Tabi o zaman dolar 2 tl olduğu için şimdiki kadar kasmıyordu konsol almak.) 500 GB, 1 TB ve S versiyonda 2 TB vardır ki S'e sonra değineceğiz. 8 GB DDR3 RAM bulunmaktadır ki şu anda en dandik bilgisayarda bile 16 GB ram var anasını satayım. 1.75 GHz AMD Jaguar Dandirik Edition işlemci BluRay sürücü (bu bir standart artık kaçamazsın) 10 yıllık dandik netbookta bile daha iyisi olan 853 MHz AMD ekran kartı HDMI, Ethernet, USB girişleri (bu da olsun bari) Kod adı= Duran...Amasya

XBok One S[düzenle]

XBok One'ın hayvan kadar yer kaplaması ve ısınma sorunu sebebiyle (Amerika'da ev yaktı bu boru değil) tuğlası içine konulup beyaza boyanmış bir versiyonu olan XBok One S çıkmıştır. Bu versiyonda 4K oyun oynayabilirsiniz ama 30 FPS olduğu için kasmaları hissedersiniz.

XBok One X[düzenle]

En güçlü oyun zortingeni olarak 2017'de çıkıp sonra Series S'in daha ucuz hali olarak satılan daha güjlü bir XBok One'dır.

Rakibi PolyStation 4'tür ki ona bi ara değineceğiz...