Yahoo! Answers Türkiye

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
New-3.gif Antié Uyarıyor!
Aziz Antié eleştirilerinizi mizahi bir üslup çerçevesinde yapmanızı tavsiye ediyor ve bu konuda çok titiz.
Şahsa yönelik hakaretler ve bölücü faaliyetler suç kapsamına girdiğinden herhangi bir değişiklik yapmadan önce lütfen uyarısını dikkate alın ya da kendinize başka bir ülke arayın. Çünkü söz konusu davranışlarda bulunanlar bizzat Herr Langeschlange tarafından acımasızca cezalandırılacaktır!
Bu sayfa güzel olmuş Papa Bu Sayfayı Çok Sevdi!
Vatikan'dan alınan bilgiye göre Papa bu sayfayı görünce çok keyiflendi ve büyük bir zevkle defalarca okudu. Papa'nın sayfayı hazırlayanları şahsen tebrik ettiği ve bütün günahlarını affettiği bildirildi. Çalışmalarının devamını büyük bir sabırsızlıkla beklediğini söyleyen Papa şöyle konuştu;
"Şüphesiz Yansiklopedi'ye böyle güzel katkılarda bulunanlar, hiç katkıda bulunmayanlardan daha fazla sevaba girecektir!"
Yahoo Answers Türkiye sayfası

Nedir?[değiştir]

Yahoo Answers, Yahoo! sitesinin 2006 yılında hizmete soktuğu "İstediğiniz soruyu sorun, gerçek insanlar cevap versin" anafikrinden hareket eden bir forumdur.

Kimler vardır orada?[değiştir]

Söz konusu forumun Travel bölümündeki Turkey Section'ı ise bambaşka bir alemdir. Ne cins adam ararsanız vardır. Bunların bir kısmı "herşey bildiklerini" zanneden Türklerden, bir kısmı ise "Türklere çamur atalım, ne kadar saçma olduğu hiç önemli değil." diyen yabancılardan oluşur.

Bunlar bir kenara bıracak olursak "ortada bir yerde" takılmaya çalışan adamlar da vardır bunlar hakkında dedikodu edelim, kimin ne olduğu belli olsun diye Yansiklopedi'de bu maddeyi açtık.

Hodri meydan!

Tarihçe[değiştir]

M.Ö 1658-523: Answers steplerinde dağınık halde yaşamakta olan çeşit çeşit Türk kavmi savaşlar ve kötü iklim şartlarından dolayı zengin ve verimli Türkiye Travel kısmına doğru göç etmeye başladılar. Bu zamanın dikkat çeken kavimleri şimdiki adlarıyla Hottürk (cool Türk erkeği), Irmak (yaşıyla herkesi şaşırtmıştır), Olcay (Siyaseti modern yaşam arasındaki benzetmeleriyle bilinir), Earthling (languages fatihi), Pınar (cool Türk kadını), bendeniz ve isimleri yavaş yavaş unutulmuş bazı kavimlerdir.

Bu dönemde sayıca az olmakta birlikte gayet hoş bir hava yakalanmış'tır. İlk yabancı saldırıları bu zamanda yaşanmıştır ve savuşturulmuştur.

M.Ö 523-M.S 1321: Yeni topraklarından gayet memnun yaşamakta olan Türk kavimleri yeni göçlerle sayısını ve kuvvetini arttırmış, bazı problemler olmasına rağmen altın çağlarını yaşamıştır. Şarkılar, türküler, yükselen seviye arkadaşlık hep bu dönemdedir. Dikkat çeken kavimler Tanju (Best Regards lafıyla tarihe geçmiştir ve çok saygı duyulan bi kişiliktir.), Hannibal ve Morticia çifti (güzel cevaplarıyla dikkat çekmişlerdir), Dejavu (yardımsever, içten ve sempatik tavırlarıyla beğeni toplamıştır.), Eras(o şimdi asker), Mrstljones (cesur ve kaliteli cevapları vardır.), Anlarm (Kıbrıslıdır çok barışcıl cevapları vardır), BIRDMilitant Secularist, Fatih, Manisalibo, Hurricane bu dönemin dikkat çeken diğer kavimlerindendir.

YAns2.gif

İlgi çekici olayları: İlk Troll vakası ve vaka-i jean olaylarıdır.

M.Ö 1321-M.S 1750: Bu dönem hakkında elimde yeterli bilgi yoktur.

Bugün Gelinen Nokta[değiştir]

İçler acısıdır, rezalettir, çok sıkıcıdır, millet paranoyak olmuştur. Kuvvetli sahiplenme duygusu türemiştir. Bazı kavimlerin yarattığı düşüncelere uymayan insanlar tepki görebilmektedir. Dedikodu oranı yüksektir. İnsanlar orada ülkelerini savunduğunu düşünmektedir ama sadece gariban üyelere palazlanıp ego tatmin edip 3-5 tane çapulcuya kimse cevap verememektedir birde güzel güzel dert anlatmaya çalışıp komik duruma düşmektedirler. Artık eski günlerden eser kalmamış, çapulcular tarafından neredeyse istila edilmiştir. Eski üyeler bile orayı artık sallamamaktadır. Travel kısmı içinde günlerce arka arkaya sözde soykırım soruları sorup sonra bu ermeniler niye geliyo gelmesinler bu troller nerden çıkıyo Yahoo'yu proteto ediyoruz diyen arkadaşlarda taktire şayandır. Daha çok ego tatmin, dedikodu ve kavga arayan depresif canı sıkılan kişilerin oluşturduğu bir alandır.

Yahoo!Answers Türkiye sitesine musallat olan azılı Türk düşmanlarını tanıyalım;[değiştir]

Esasen hiç birisi Türkiye'yi görmemiş, muhtemelen hayatlarında tek bir Türk'le bile tanışmamış oldukları halde, her Allah'ın günü üşenmeden Türkiye section'ına gelerek nefret kusan bu şizofrenik vakalara acil şifalar diliyoruz.

Not: Burada tarif edilen şahıslar, avatar ve nickname'lerini sürekli değiştirebilmektedirler. En son güncel bilgiler için bizzat Yahoo!Answers sitesinin ziyaret edilmesi gerekmektedir.


Tm03.gif
Kentucky Kız Meslek Lisesi ve San Diego biçki-dikiş kursunu bitirmiş; bütün çabalarına rağmen gene de koca bulamayıp evde kalınca işi Türk düşmanlığına vurmuştur. Bir koca bulsa hem o rahatlayacak hem de dünyanın geri kalanı...
Tm07.gif
Sağda solda sıraladığı bir sürü zırvanın arasında "İranlı bir Ermeni" olduğunu ısrarla vurgulayan ve işine gelince "İran'daki demokrasinin Türkiye'ye de lazım olduğunu" vurgulayan bu arkadaş Türkçe bilse çok süper bir Yansiklopedi yazarı olurdu. İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad "İran'da eşcinsel yoktur!" demişti. Ama artık eminiz ki İran'da da homoseksüeller var: işte Vahe!.. Yaşasın İran demokrasisi.
Tm05.gif
Siteye takılan en kompleksli ve salak tip budur. Glandale'deki zenciler bile buna yüz vermeyince "ermeni olduğunu" hatırlamış ve Türk düşmanlığına girişti. Yeri gelir "Truth" adında bir başka isimle siteye gelip "Alana çok akıllı bir kızdır valla" diye palavra sıkar (biz de yeriz) yeri gelir kendisine ait onlarca ID'ile kendi salakça cevaplarının "Best Answer" seçilmesi için oy verir.

Referandum yapmaya hevesli hükümetler için uygun bir sekreter adayı olabilirdi.

Tm01.gif
Bu adam bazen aklıbaşında cümleler de kurabiliyor. O kadar ki ırkçı olmak için ille de gerizekalı olmak gerekmediğini anlayabiliyorsunuz. Sağda solda bu adamı görürseniz anasının hatırını sorabilirsiniz ama sakın babasını sormayın çünkü kendisi de bilmiyor.
Tm06.gif
Regl sancılarının sıklaştığı bir dönemde siteden ayrı düşmüştü. Kanaması bitince geri döndü ve adını 'Sera is Back' olarak değiştirdi. Back sözcüğününü aynı zamanda g*t anlamına geldiğini düşünürsek bu kevaşenin pek de aptal olmadığını anlarız. Que sera sera...
Tm02.gif
Fi tarihinde Batman Forever filmine isim bulan kişiyi tebrik edelim, ne çok kişiye ilham kaynağı oldu yahu! Bir aralar Kenan Erçetingöz Magazin Forever diye bir program bile yapmıştı. Görünen o ki gerizekalılar bu isimden bir türlü vazgeçemiyor. Asıl adının Armen olduğunu öğrenebildiğimiz bu şeker oğlan Erivan keranelerinde başarısız olduktan sonra peçeteci olarak çalışmaya başlamış. Kimisi de diyor ki bunu annesine yakın olmak için yapıyor. Kendisi bu konuda yorum yapmaktan kaçındığı için işin aslını şimdilik bilemiyoruz.
Tm04.gif
Usual Suspects filminden aldığımız ilhamla, 'ırkçı ve önyargılı' olmaktan başka bir marifeti olmayan bu gereksiz tipi buraya yerleştirdik. "Bir gün herkes 15 dakikalığına meşhur olacak" lafının hakkını vermek isteyen Misviv, meşhur olma hakkını da böylece kullanmış oldu. Lütfen kapıya kadar kendisine eşlik edelim. Dikkat edin tükürür ve ısırır.