YanOyunlar:Counter-Strike

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Kantır
CounterStrikeLogo.jpg
Geliştirici Half-Life 3 ün yapımcılarından
IGN Puanı 420/420
Yayımcı Steam
Oyun Motoru Pancar Motoru
Platform PC DVD.jpg Kompüter
Çıkış Tarihi Evet
Tür FPS
Yaş Sınırı 0
Dil Cyka Blyat
Sistem Gereksinimi GBA Êmulator


Admin pokunu yiyim banı kaldır.

~ Banlanmış bir CS 1.6 oyuncusu

Admin map değiş

~ Koskoca admine emir veren çılgın oyuncu

Cover me!

~ Bir CS Oyuncusu

Negative!

~ Diğer oyuncular

Sis atma OÇ

~ Sisten bilgisyarı donan oyuncu

Player(3) kim lan?

~ İnternet kafede bağıran bir oyuncu

CYKYA BLYAT N00B TEAM!!!

~ CS:GO oynayan pro bir Rus oyuncu

Şu arka kapıyı da bi yağlayamadılar aq yıllardır gıcırdıyor

~ Cs_Assault map müdavimleri

Beyler tünelde AWP var gelmey...

~ Chatte yazarken kafasından Head Shot yemiş bir CS oyuncusu

Fire in the hole!... Fire in the hole! ... Fire in the hole!

~ Ard arda bomba atan cs botları


Counter-Strike ya da Karşı Taarruz. Oyunda Amerikan Ordusu ile Irak Ordusu savaşırlar. Savaş bölgeleri her 40-45 dakika aralığında değişir. Bazen kayak yaptıkları da görülür.

Oyunun Sürümleri[değiştir]

CS 1.5 ve 1.6[değiştir]

Counter-Strike: Kuzey Irak oyununun kapak resmi.
  • Counter-Strike: Kuzey Irak ; İçinde de_dust gibi çöl içeren bölümleri barındıran oyundur. Irak Savaşı'nı temsil eder.
  • Counter-Strike: Afganistan ; İçinde Counter-Strike: Kuzey Irak oyunundaki tüm bölümleri ve cs_assault gibi rehine içeren bölümleri barındıran oyundur. Afganistan Savaşı'nı temsil eder.
  • Counter-Strike: Yugoslavya ; İçinde Counter-Strike: Afganistan oyunundaki tüm bölümleri ve ka_roadwars_v2 gibi bıçak içeren bölümleri barındıran oyundur. Yugoslavya Savaşı'nı temsil eder.
  • Counter-Strike: Kuzey Kutbu ; İçinde Counter-Strike: Yugoslavya oyunundaki tüm bölümleri ve surf_ski_2 gibi kaymalı maymalı bölümleri barındıran oyundur. Hiç bir b*ku temsil etmez.
  • Counter-Strike: Türkiye ; oyunundaki tüm bölümleri fy map şeklindedir. Çoğunlukla eğlenme amaçlıdır camlar falan kırılır...

Bazı Silahlar[değiştir]

Bir Üç:

Deagle.jpeg

a.k.a. Canik tabanca ve deagle. Delikanlı silahı olup tabancaların kralıdır. Ayrıca zenginlik göstegesidir AWP nin yanına çekip ortalığın içine edebilmenizi sağlar. Hayvansı hasar yağdırabilmesine karşın 7 mermilik düşük kapasitesi olduğu için nişan almayı beceremeyen n00b lar için tavsiye edilmez.

Bir Beş:

Fiveseven.jpg

Gerçek Adı Five-Seven(Beş-Yedi) olmasına rağmen bu silahı 1-5 olarak alıyoruz. bu bug henüz düzeltilmedi 20 mermilik kapasitesi ve hatrı sayılır seviyede yüksek atış hızı ile kısa sürede mermi yağmuru yağdırabileceğiniz bir n00b silahı. Pek popüler değildir yalnızca silahları öğrenen n00blar ve fantezi olsun diye seçen pro lar kullanır. Düşür hasar vermesi, havalı ama yine de yavaş mermi değiştirmesi ve gıcık edici sesi yüzünden sevilmez.

İki Bir:

Benelli1.jpg

Beyin patlatan, Yakın mesafeden düşmanın eline veren baba bir silahtır. Yakın çatışma bölgeleri ve pusu kuranlar için biçilmiş kaftan olup "Pompalı Tüfek" isminin hakkını verir. Her ne kadar süper olsa da ıskalamanız durumunda ikinci mermiyi ateşleyene kadar mefta olursunuz ayrıca orta ve uzun mesafelerden silahın hasarı sinek ısırığı boyutuna düştüğü için düşmana taarruz ederken kullanışsızdır.İki İki:

Benelli2.jpg

İki Bir'in Turbo modu olup halk arasında "av tüfeği" olarak bilinir. Hasar konusunda geri kalsa da düşmana mermi kusan bir silah olduğu için tam bir DPS canavarıdır. Ayrıca orta menzilde az da olsa etkili olması İki İki'yi daha tercih edilebilir yapmıştır. Bu denli seviyesiz bir güce sahip olan bu silahı kullanan kişiye karşı sürekli büyük bir nefret duygusu beslenir ve küfredilir. Sülaleniz ve diğer yakınlarınızdan nefret etmiyorsanız veya şerefsiz değilseniz bu silahı almanız tavsiye edilmez.


Üç Bir:

Mepe5.jpeg

a.k.a. Akrep veya 3ün1i. Yakın-orta mesafede etkili ve ucuz olması nedeniyle tercih edilen bir "öldür-kaç" silahıdır. Tabancalardan hallice büyüktür ve haliyle pek hasar vermez ama seri headshot atabilmesiyle bu durumu bertaraf eder. Bu silahı alanlarla genellikle üçün birini eline aldığı için dalga geçilir (Y****k) ama üçün biriyle başkalarının eline verdiğiniz zaman üstünlük size geçer ve alfa erkek olursunuz.


Üç Dört:

Mac 10.jpg

Tıraş Makinesi... Bunu anca Fy_Iceworld gibi acaip maplerde yerden aldığınız için kullanırsınız. Yoklukta işe yarayabilir ama normal şartlarda yanından geçilmemesi gerekir

Üç Beş:

P90.jpg

50 Mermi kapasiteli ve acaip şarjörü ile hafif makineli tüfekler arasında lider konumdadır. Ateş ederken üç bir gibi tekne motoru sesi çıkartmaz ve gerçek bir silah kullanma hissiyatı verir. Aim yeteneği olmayan n00bların favorisidir çünkü 50 mermiden elbet birisini isabet ettirebilirler. Pratikte çok etkili olmadığını düşünenler olduğu için öksüz evlat muamelesi görür ama hereksin gönlünde özel bir yere sahiptir.

Dört Bir:

Akekirkyedi.jpg

Keleş! veya n00b tabiriyle turunculu tüfek. Taradığınız vakit duran adamı vuramayan ama 3 lü 3 lü atıldığında evliyaların kurşuna yön verdiği silahtır. Dört Üç'ün ezeli düşmanıdır.


Dört Dört:

Aug.jpg

İsminin hakkını veren harbiden dört dörtlük bir silahtır. Bullpup mermi beslemesi ve estetik yapısıyla göze, kalbe ve en çok kafaya hitap eder. CT takımının signature silahlarından biri olup teröristlerin rüyalarını süsler.

Dört Beş:

ScoutSniper.jpg

Nam-I Diğer ÖRDEK! Koşarak kullanabilinen tek Dürbünlü tüfek olma statüsüne sahip bu acaip silah büyük ihtimalle mermi yerine iğne sıktığı için fazla hasar vermediği gibi fazlasıyla sessizdir. Bu silah tarafından öldürülmek büyük bir itibar kaybına sebep olduğundan dolayı ördek kullanıcıları ilk öldürülen hedef olmayı göze alırlar. Namluya olabildiğine yakın olan dürbünüyle nasıl nişan alınabildiği ise hala gizemini korumaktadır.

Dört Altı:

Awp.jpg

AA WE PE !! .50 kalibrelik nefret kusan, gök gürültüsü gibi ses çıkartıp yerinizi belli eden ve zenginlik göstergesi olan bir sanat eseri. Tüm Camperların ıslak rüyalarındaki silah olup küçük bir servet değerindedir. Öyle bir nefret kusar ki ilk hedefini delip ardındakini öldürebildiği yetmezmiş gibi üçüncü bir hedefi de yaratanıyla tanışmaya yollayabilir. Eşek ölüsü gibi ağır olduğu için hareket halindeyken emekleyerek ilerlersiniz. Silahı sırtınıza alıp bıçak çektiğinizde sihirli bir şekilde tüm ağırlığı yok olur ve Kuduz köpek gibi koşabilirsiniz.

Beş Bir:

Bejbir.jpg

Küçük enişte olarak tanınır. 100 Mermi kapasiteli olduğu için tarayıp herkesi öldürebileceği gibi yanlış bir düşünceye kapılan tüm n00bların favori silahıdır. Taradığınız vakit her mermi Azâdiler gibi kendi özgürlüğünü ilan etmeye kalktığı için hep farklı yerlere doğru giderler ve silaha verdiğiniz paranın yarısı çöp olur.

CS Condition Zero[değiştir]

Valve'ın konulu CS denemesidir ama McAfee Anti-Virüs gibi uzak durulması gereken bir oyundur zira kötü demek bile bu rezaleti tanımlamaya yetmez.

CS Source[değiştir]

Aynı oyunun daha güzel görünenidir. Call of Duty gibi aynı oyunun boyayıp boyayıp satmak mümkün mü sorusunun cevabı bu oyundur.

CS Global Offensive[değiştir]

İpin koltuğu nokta tam olarak burasıdır >>> BURASI <<< Önceden de var olan fakat bu noktadan sonra ölümcül seviyeye ulaşan Ruslar hızla yayılmaya başladı ve milli hedeflerini "kötü oynayıp Rusca millete bağırmak" olarak değiştirmiştir. Dota ve benzeri oyunlarda da aynısını görmemiz mümkündür.

Efsaneleşmiş Oyuncular[değiştir]

  • Player: İsim değiştirmeye üşendiği için
  • Player(1): Player'in azılı düşmanı
  • C3ll4T: Her internet kafede bundan bir tane olur
  • Azrail: bkz: C3ll4T
  • Eugene: İnternet kafede başkasının serverine botmuş havası vererek izinsiz girer

Ayrıca Bakınız[değiştir]