YanOyunlar:Grand Theft Auto

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Grand Theft Auto[değiştir]

Grand Theft Auto, keyifli ve AİLE dostu bir eğlencedir. Küçük çocuklar için tasarlanan ilk video oyunlarından biriydi. Oyunun ana noktası küçük çocuklara sarılmak ve gündüz bakım evinde bütün çocuklarla iyi arkadaş olmaktır ve tamamen gangster şehrinin sokaklarındaki herkesin katledilmesidir. Ayrıca, bunlarla sınırlı olmamak üzere aşağıdakileri içeren bir dizi popüler oyunun adıdır:

  • Grand Theft Auto: Vice City
  • Grand Theft Auto: Beirut
  • Grand Theft Auto: Television City
  • Grand Theft Auto 1, 2, 3, 4, 5...
  • Grand Theft Auto: San Andreas

Oyunun Çıkış Noktası[değiştir]

Oyun başta amerikan mahalleli çocukların arasında "ebe" seçerek oynadıkları bir oyundur GTA. Oyuncuların yarısından bir eksik de polis seçilir oyundan önce. Yani ebe=x oyuncu sayısı=n dersek n/2 normal oyuncu sayısı, (n/2)-1 polis sayısı olur. Oyunda normal yaşayanlar bisikleti ile dolaşırken ebe çocukların ağzını kırmayı amaçlar ve girişir. Polis olanlar da dedelerinin tüfeklerini kapıp ebeyi vurmayı hedefler. Ebe bisikletlerden birine atlar ve kaçar. Oyun bundan ibaret.

Bilgisayar ile ilk buluşma anı[değiştir]

Kenan Rockstar.

Yar RockStar Holding'in sahibi, Kenan Rockstar, Amerika'da yaşayan ana Türk baba gavur bir gurbetçidir. Bu oyunu hep oynar ve oyun yüzünden dede tüfekleri ile poposunda birden fazla delik oluşmuştur. Bu delikler oyun yapmaya şevklendirir onu. Direk oturur ve çöp adamlardan bir oyun yapar, daha fazla delik olmasın orasında diye. Sonra oyun gelişir, gelişir ve bugünkü halini alır. Artık Kenan'ın orası mutludur...

Türkiye'nin yoğun isteği üzerine çıkan GTA Türk.
GTA Kurtlar Vadisi, piyasaya çıktığı ilk gün tam 1.000.000 adet satarak kırılması güç bir rekora imza atmıştır.

GTA Kurtlar Vadisi[değiştir]

Kurtlar Vadisi karakterlerini yansıtan oyundur. Ana karakterimiz Polat Vercetti, türlü maceralara atılarak kurtlar vadisi operasyonunu bitirmeyi planlamakta, bunun için de Memati Head, Rose Erhan ve Abdülhey Cobain gibi yan karakterlerin yardımına ihtiyaç duymaktadır. Oyunda ana karakterimizin BMW X5 arabası, cep telefonu, bilgisayarı gibi özel karakterleri de mevcuttur.

Polat Vercetti'nin en büyük düşmanı Fox Andrei ve Rusların silahlı gücüdür. Fox Andrei ile karşılaştığında hile kodu yazmak en mantıklı çözümdür zira ateş etmekle işi bitmemektedir.